جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

تعهد بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات طرح های روستایی تا پایان سال جاری

روسای بانک های سینا، پارسیان و پست بانک کردستان به عنوان عاملیت پرداخت تسهیلات طرح های روستایی موضوع تفاهم نامه سه جانبه معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری، بنیاد برکت و بانک های مذکور، متعهد شدند تا پایان سال جاری سهم آنها از این تسهیلات منجر به عقد قرار داد و صدور مجوز پرداخت شود.
تعهد بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات طرح های روستایی تا پایان سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در جلسه ای که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و با حضور مدیران کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری و امور روستایی استانداری و روسای بانک های سینا، پارسیان و پست بانک برگزار شد، عملکرد این بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات طرح های روستایی مورد بررسی قرار گرفت.

رییس امور شعب بانک سینا کردستان مبلغ اختصاص یافته به این بانک را 400 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تا کنون از 53 طرح بررسی شده 43 طرح منجر به صدور ابلاغیه و مجوز پرداخت گردیده و از این تعداد 32 فقره به ارزش 283 میلیارد ریال مصوب و پرداخت ها آغاز شده است.

وی عملکرد همکاران خود را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: سایر طرح های معرفی شده نیز در حال بررسی و کارشناسی هستند و صددرصد اعتبارات تا پایان سال جذب خواهد شد.  

 رییس امور شعب بانک بانک پارسیان نیز طرح های معرفی شده به این بانک را 8 فقره به ارزش 995 میلیارد ریال عنوان و اظهار داشت: کل مبلغ اختصاص یافته به بانک پارسیان 100 میلیارد ریال است که امیدواریم با تکمیل مدارک توسط متقاضیان و انجام کارشناسی های لازم، مصوبات پرداخت این 8 طرح تا پایان سال اخذ شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تفاهم نامه بانک پارسیان در بهمن ماه منعقد شده سرعت عمل همکاران این بانک در پیگیری امور خوب و رضایت بخش است 

در ادامه، رییس امور شعب پست بانک استان از پرداخت 250 میلیارد ریال در قالب 63 پرونده طی 3 ماه گذشته توسط این بانک خبر داد و یادآور شد: اعتبار اختصاص یافته به پست بانک کردستان 100 میلیارد تومان بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، به استناد گزارش های ارائه شده، عملکرد بانک سینا را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به اینکه تفاهم نامه بانک پارسیان در بهمن ماه منعقد شده سرعت عمل این بانک در پیگیری امور خوب و امیدوار کننده است.

حسین فیروزی در این جلسه با یادآوری اهمیت جذب این اعتبارات برای استان، از روسای این بانک ها خواست پرداخت تسهیلات تخصیص یافته به کردستان را با جدیت در دستور کار قرار دهند تا وعده عقد قرارداد نهایی تا پایان سال جاری محقق شود.  

وی افزود: با توجه به پایین بودن سرانه درآمد استان نسبت به میانگین کشوری و به تبع آن پایین بودن سطح درآمد روستایی و همچنین اهمیت حفظ جمعیت در روستاها، باید تمام توان خود را برای اشتغالزایی در روستاها به کار بگیریم و بدیهی است نیل به این هدف از رهگذر جذب اعتبارات طرح های روستایی و توسعه سرمایه گذاری در روستاها میسر خواهد بود.

روسای بانک های سینا، پارسیان و پست بانک استان متعهد شدند، تا پایان سال جاری سهم این بانک ها از تسهیلات اشتغال روستایی، منجر به عقد قرار داد و صدور مجوز پرداخت شود.

شایان ذکر است، تسهیلات طرح های روستایی موضوع این جلسه از محل تفاهم نامه معاونت امور روستایی ریاست جمهوری، بنیاد برکت و بانک های عامل، قابل پرداخت است.

 

بازدید [ 70224 ]
برچسب ها