شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان در دیدار با وزیر ورزش و جوانان:

تقویت زیرساخت‌ها نیاز اصلی حوزه ورزش و جوانان در کردستان است

استاندار کردستان در دیدار با وزیر ورزش و جوانان بر تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز حوزه ورزش و جوانان در استان کردستان تاکید کرد.
تقویت زیرساخت‌ها نیاز اصلی حوزه ورزش و جوانان در کردستان است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا به همراه مدیرکل ورزش و جوانان استان ظهر دوشنبه در خصوص پیگیری مسائل دو حوزه ورزش و جوانان با سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دیدار و گفت و گو کرد.

استاندار کردستان در این دیدار گفت: تکمیل و تسریع در احداث سالن شش هزار نفری سنندج یکی از نیازهای اصلی و اولویت های مهم در کردستان است.

بهمن مرادنیا در ادامه افزود: با توجه به عدم سالن مناسب در مرکز کردستان نمی توان میزبانی رقابت های بین المللی را بر عهده گرفت و این موضوع در وضعیت ورزش استان تأثیر بسزایی دارد.

مرادنیا به کمک استان جهت احداث سالن شش هزار نفری سنندج اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این پروژه ورزشی از محل منابع استانی در کنار اعتبارات وزارت ورزش و جوانان مراحل ساخت آن انجام می شود.

استاندار کردستان اظهار داشت: ورزش استان با توجه به استعدادهای فراوان از کمبود اسپانسر، حمایت کننده مالی و عدم وجود بخش خصوصی قوی رنج می برند که انتظار می رود تا رفع آن وزارت ورزش و جوانان به صورت ویژه کردستان را نگاه کند.

بهمن مرادنیا از آمادگی استان برای برگزاری رقابت های ورزشی بین المللی خبر داد و گفت، در صورت اعتماد فدراسیون های ورزشی، کردستان می تواند میزبان شایسته برای میزبانی رویدادهای مهم ورزشی در سطح بین المللی باشد.  

وزیر ورزش و جوانان در این دیدار گفت: با توجه ارزیابی های صورت گرفته احداث و تکمیل این پروژه در حال حاضر یکی نیازهای اصلی استان کردستان به شمار می رود.

مسعود سلطانی فر در ادامه اظهار داشت: با توجه به اولویت کردستان در سال جاری از محل اعتبارات ملی در راستای تکمیل و احداث سالن 6 هزار نفری سنندج کمک خواهد شد که بتوانیم تا هفته دولت سال آینده شاهد افتتاح و بهره برداری آن باشیم.

 وزیر ورزش و جوانان از افزایش 4: برابری کمک به هیأت های ورزشی استان خبر داد و گقت در جهت توسعه ورزش قهرمانی و همگانی کردستان اعتبارات قابل توجهی را در نظر خواهیم گرفت.

مسعود سلطانی فر تصریح کرد، طبق بررسی های  وزارت ورزش و جوانان از وضعیت ورزش کشور به به معاونین وزارتخانه تأکید شده که استان های کردستان، ایلام، سستان و بلوچستان و خراسان شمالی را در بحث اعتبارات ورزشی و زیر ساختی به صورت ویژه بنگرند.

سلطانی فر در پایان گفت: به منظور ایجاد شور و نشاط و کمک به توسعه ورزش قهرمانی با فدراسیون های ورزشی مکاتبه خواهد شد که میزبانی مسابقات بین المللی ورزشی به استان های مرزی واگذار شود.


برچسب ها