سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

مرادنیا در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی:

تلاش براى ايجاد اشتغال و توسعه در استان مهمترين وظيفه ماست

استاندار كردستان با يادآورى توجه ويژه مقام معظم رهبرى به ٢ مقوله توليد و اشتغال، تلاش براى ايجاد اشتغال و توسعه در استان را مهمترين وظيفه مديران استان عنوان كرد.
تلاش براى ايجاد اشتغال و توسعه در استان مهمترين وظيفه ماست


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در چهارمين جلسه ستاد فرماندهى اقتصاد مقاومتى استان كه با دستور كار ارائه پروژه هاى خاص استان در بخش كشاورزى برگزار شد، پيشنهاد مطرح كردن كردستان به عنوان قطب توليد پروتئين كشور را قابل اجرايى شدن دانست و افزود: اين پتانسيل در استان وجود دارد تا گوشت كردستان نيز مانند عسل كردستان به برند تبديل شود. 

وى همچنين خاطرنشان كرد: بايد تلاش كنيم اهالی روستايى در روستا بماند و درآمد كافى هم داشته باشد كه با توجه به اهميت اين موضوع لازم است نماينده‌اى از سوى استان به صورت ويژه پيشنهاد تبديل كردستان به قطب پروتئين كشور را پيگيرى كند. 

مرادنيا عملى شدن اين پيشنهاد را در ايجاد اشتغال در استان موثر دانست و يادآور شد: بايد سازمان مديريت و برنامه ريزى استان تلاش كند تا براى تامين منابع مالى آن، راهكارى در لايحه بودجه گنجانده شود. 

استاندار كردستان در ادامه با اذعان به اينكه توليدات كشاورزى خوبى در استان وجود دارد كه متاسفانه كشاورزان منفعت زيادى از آن نمى برند، افزود: بيشترين نفع فروش محصولات باغى استان نصيب دلالان مى شود كه اگر براى هر كدام از محصولات شركتى تشكيل شود و توليدكنندگان، سهامداران آن باشند و محصولات را مستقيما به بازار ارائه نمايد مى توانند تعيين كننده قيمت باشند.

مرادنيا با يادآورى توجه ويژه مقام معظم رهبرى به ٢ مقوله توليد و اشتغال، تلاش براى ايجاد اشتغال و توسعه در استان را مهمترين وظيفه مديران استان عنوان كرد و افزود: بايد تمام تلاش خود را براى رفع موانع در به كار ببنديم و اگر مشكلى بر سر راه بود براى حل آن راهكارى پيدا كنيم.

 

 

 

جلسه ستاد فرماندهی قتصاد مقاومتی به ریاست استاندار کردستان

برچسب ها