چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

تلاش داریم واحدهای اقتصادی کردستان از امتیازات دولت در شرایط کرونا، بهره‌مند شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به آسیب دیدن اقتصاد در شرایط کرونا گفت: تلاش داریم واحد‌های اقتصادی استان از امتیازات دولت در شرایط کرونا بهره‌مند شوند.
تلاش داریم واحدهای اقتصادی کردستان از امتیازات دولت در شرایط کرونا، بهره‌مند شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در هستمین جلسه استانی مقابله با کرونا با اذعان به آسیب دیدن اقتصاد از شیوع کرونا، اظهار داشت: تلاش داریم واحدهای اقتصادی استان از امتیازات دولت در شرایط کرونا از جمله تسهیلات، بیمه، مالیات، استمهال وام های معوق و ... بهره مند شوند. 
وی یادآوری کرد: گردشگری یکی از بخش هایی است که به شدت آسیب دیده و پیگیر هستیم اقداماتی در حمایت از فعالان این حوزه انجام دهیم. 
جعفری، صنعت را دیگر بخش آسیب دیده استان از شیوع کرونا عنوان کرد و افزود: امیدواریم با جمع بندی اطلاعات واحدهای صنعتی بتوانیم از امتیازاتی که دولت در نظر دارد، استفاده کنیم. 
معاون اقتصادی استاندار، فعالیت بخش تولید با رعایت پروتکل های بهداشتی را بلامانع عنوان کرد و افزود: از لحاظ تامین مایحتاج مردم نیز در بازار کمبودی نیست. 
وی همچنین به طرح خرید اعتباری اضطراری اشاره کرد و توضیح داد: در این طرح اقشار آسیب پذیر توسط اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی معرفی می شوند و بدون نیاز به مراجعه افراد به بانک، به حساب خانوارهای یک نفره یک میلیون و بیشتر از یک نفر ۲ میلیون تومان جهت خرید کالا از فروشگا ها واریز می شود. 
جعفری با اذعان به اینکه مستمری بگیران و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مشمول این طرح نمی شوند، افزود: این تسهیلات ۱۲% بوده که ۸% آن توسط دولت و ۴% توسط دریافت کنندگان، پس از ۳ ماه تنفس و در ۲۷ قسط بازپرداخت می شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در پایان خاطرنشان کرد: از دیگر تصمیمات اخذ شده در شرایط فعلی این است که چک های برگشتی و وام های معوق شده، لحاظ نمی شود.

بازدید [ 97413 ]
برچسب ها