سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان:

تلاش عامدانه برای بزرگنمایی اخبارمنفی آسیب‌های اجتماعی موجب کاهش سرمایه‌گذاری در کردستان می شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: تلاش غیر اخلاقی و عامدانه برای انعکاس اخبار منفی و نادرست با هدف بزرگنمایی آسیب‌های اجتماعی موجب کاهش سرمایه‌گذاری و نیز رونق بخش گردشگری در مسیر توسعه استان می‌شود.
تلاش عامدانه برای بزرگنمایی اخبارمنفی آسیب‌های اجتماعی موجب کاهش سرمایه‌گذاری در کردستان می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت که در محل سالن جلسات شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: نیاز است ادارات و دستگاههای اجرایی با مشارکت و ارائه نقطه نظرات لازم در اجرای درست طرح سراج (سلامت روانی مراقبت‌های اجتماعی) با دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان همکاری کنند.
وی افزود: در این جلسات که تصمیم‌گیری برای آسیب‌های اجتماعی سراسر استان انجام می شود  ضروریست  اعضای جلسه مطالعاتی در خصوص دستور کار جلسه قبل از ورود به جلسه داشته باشند.
خوش اقبال در ادامه  خواستار جدی گرفتن آسیب‌های اجتماعی توسط دستگاههای اجرایی شد و تصریح کرد: باید از خانواده، مدرسه، دانشگاه، ادارات و جامعه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنیم و در این راستا باید از نظرات و پیشنادات کارشناسان در این جلسات استفاده شود.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان خاطر نشان کرد: ارائه راهکار و تدابیر لازم در راستای رفع مشکلات نیاز است و باید با برطرف کردن مشکلات زمینه توسعه استان را فراهم آوریم.
خوش‌اقبال اذعان داشت: گرچه استان کردستان به نسبت بسیاری از استان‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی در وضعیت بهتری قرار دارد اما با توجه به  سابقه فرهنگی که سنندج دارد احساس نگرانی در زمینه آسیب‌های اجتماعی وجود دارد و به همین دلیل باید هشدارهای لازم برای برنامه ریزی و  مدیریت در کنترل و کاهش ارائه شود.
وی با اشاره به دستور کار راه‌اندازی مرکز تخصصی سرطان سینه که توسط جهاد دانشگاهی مطرح شد، بیان کرد: در صورتیکه این مرکز در مسیری قرار گیرد که تکمیل‌کننده خدمات علوم پزشکی باشد موثر است اما اگر به موازی‌کاری بپردازد، نمی‌تواند موفق باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان در خاتمه گفت: روحانیون نیز نقش اثرگذاری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگسازی دارند و باید از ظرفیت این افراد بهره برد.

 

بازدید [ 11172 ]
برچسب ها