جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون استاندار تاكيد كرد:

تلاش كنيم اعتبارات اشتغالزايى را با هدف ايجاد اشتغال و سرمايه ثابت جذب كنيم

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان تاكيد كرد: بايد با تمام توان براى جذب سهم كردستان از اعتبارات اشتغالزايى تلاش كنيم تا هم اشتغال و هم سرمايه ثابت در استان ايجاد كند.
تلاش كنيم اعتبارات اشتغالزايى را با هدف ايجاد اشتغال و سرمايه ثابت جذب كنيم


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛
حسين فيروزى در هشتمين جلسه كارگره تخصصى اشتغال استان كه با حضور معاون توسعه اشتغال و كارآفرينى وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعى  با محوريت بحث تسهيلات اشتغال پايدار روستايى برگزار شد، با اشاره به اينكه،٥٠ درصد مابقى اعتبارات اشتغال پايدار روستايى به زودى اعلام خواهد شد از كليه مديران عضو اين كارگروه خواست در راستاى جذب هرچه بيشتر اعتبارات براى استان تلاش مضاعف داشته باشند.
وى همچنين خاطرنشان كرد: در استان به ايجاد سرمايه ثابت نياز داريم و براى تحقق اين امر بايد با عملكرد هوشمندانه و كارشناسانه تلاش كنيم تسهيلات به درستى جذب و در اختيار متقاضيان قرار بگيرد.
فيروزى تاكيد كرد: منابع بانكى بايد در راستاى اجراى طرح هاى توسعه اى استان بسيج شود و بايد اشتغال ايجاد شده حاصل از پرداخت اين تسهيلات رصد شود و تلاش كنيم اشتغالى كه از محل پرداخت اين تسهيلات براى استان تعريف شده محقق شود.  
وى در ادامه كردستان را نيازمند حمايت جدى دولت و كارگروه اشتغال كشور عنوان و خاطرنشان كرد: كارگروه استانى تكاليف تعريف شده را به درستى پيگيرى خواهد كرد.
معاون استاندار در بخش ديگرى از اين جلسه در اشاره كوتاهى به بحث اشتغال فراگير، اظهار داشت: پرداخت تسهيلات اشتغال فراگير، ازسوى بانك مركزى متوقف نشده و اگر در بانكى پرداخت اين تسهيلات متوقف شده، دستورالعمل داخلى بانك است.
شايان ذكر است، سهم كردستان از تسهيلات اشتغال پايدار روستايى ٤٦٠ ميليارد تومان بوده كه طبق اطلاعات ثبت شده در سامانه كارا، ٢٣٠ ميليارد تومان آن تاكنون جذب شده است.

بازدید [ 612408 ]
برچسب ها