سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

مرادنیا تاکید کرد:

تمام توان خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر پیشگیری بگذاریم

استاندار کردستان تاکید کرد کە همە توان خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر موضوع پیشگیری بگذاریم.
تمام توان خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر پیشگیری بگذاریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه ای که بررسی جوانب و ابعاد ویروس کرونا برگزار شد ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون خوشبختانه هیچ موردی از کرونا در استان و کشور مشاهده نشده است و لازم است کماکان آمادگی برای پیشگیری از شیوع این ویروس در استان وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عموم مردم و راه های پیشگیری از شیوع کرونا بسیار حایز اهمیت است افزود: بنا به گزارشات و توصیه های وزارت بهداشت راه های پیشگیری از شیوع کرونا ساده است و با رفتارهای مناسب نظیر پرهیز از دست دادن، روبوسی و شستشوی مدام دست ها تا حد زیادی میتوان از ابعا آن کاست.
مرادنیا تاکید کرد: مردم استان بە شایعات و فضای مجازی توجه نکنند و اخبار صحیح را فقط از مجاری قانونی و خبرگزاری های رسمی کشور پیگیری کنند.
استاندار کردستان در ادامه بر توجه و کنترل جدی به مرزهای رسمی و ورود مسافران تاکید کرد و افزود: بدون هیچ تعارفی باید در گلوگاه های رسمی از ورود هر فرد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا به استان جلوگیری شود، چرا که این مسئله به سلامت مردم بر می گردد و جای هیچ تعارف و سهل انگاری ندارد.
وی افزود: لازم است دانشگاه علوم پزشکی کردستان و سیستم بهداشت اقلیم کردستان هماهنگ و در خصوص نحو پیشگیری و مقابله با کرونا همکاری داشته باشند.
طبق اظهارات مدیران علوم پزشکی کردستان تاکنون هیچ موردی از کرونا در کردستان وجود ندارد ولی هماهنگی و تهمیدات بهداشتی لازم در این خصوص اندیشیده شده است، لذا مردم استان در این خصوص هیچ نگرانی نداشته باشند.

بازدید [ 186390 ]
برچسب ها