سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

تمام طرح‌های صنعتی و اقتصادی کردستان پیوست زیست محیطی دارد/ دریاچە زریبار نیازمند توجە برای گذار از وضعیت کنونی است

استاندار کردستان گفت: همە طرح‌های اقتصادی و صنعتی که در استان اجرا می‌شوند دارای پیوست زیست محیطی است .
تمام طرح‌های صنعتی و اقتصادی کردستان پیوست زیست محیطی دارد/ دریاچە زریبار نیازمند توجە برای گذار از وضعیت کنونی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در همایش روز جهانی تالاب ها و ثبت زریبار در کنوانسیون رامسر که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار شد با بیان اینکه اراده دولت توسعه استان و جبران عقب ماندگی ها است افزود: علیرغم همه مشکلات و عقب ماندگی های گذشته تلاش ما این بوده است که محیط زیست استان آسیب نبیند و محیط سالم را از زندگی مردم نگیریم.
وی در ادامه به اهمیت دریاچه زریبار برای مردم و نقش آن در اشتغال و معیشت مردم منطقه اشاره کرد و افزود: این دریاچه همواره مورد توجه دولت و بخش خصوصی بوده است و برای جلوگیری از سودجویی و تغییر وضعیت آن در سال ۹۴ مصوب شده که همه اقدامات تحت نظر سازمان محیط زیست انجام شود.
استاندار کردستان ادامه داد: ثبت زریبار به عنوان هفتمین تالاب کشور در کنوانسیون رامسر اقدامی ارزشمند و از همه کسانی که در این راستا تلاش کرده اند قدردانی میکنم.
مرادنیا با بیان اینکه زریبار در حال حاضر شرایط خوبی ندارد گفت: خوشبختانه وضعیت دریاچه ارومیه در حال بهبود و بازگشت به چرخه حیات است و انتظار داریم سازمان محیط زیست کشور نیز با حساسیت بهبود وضعیت دریاچه زریبار را برای گذار از وضعیت فعلی مورد توجه جدی قرار گیرد.

بازدید [ 8721 ]
برچسب ها