چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار

تمام فعاليت ها بايد در راستاى توسعه صادرات باشد

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان ضمن اشاره به تاثير صادرات بر ايجاد اشتغال و رونق اقتصادى كشور خاطرنشان كرد: تمام فعاليت ها بايد در راستاى توسعه صادرات باشد.
تمام فعاليت ها بايد در راستاى توسعه صادرات باشد

به گزارش پايگاه اطلاع  سانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در جلسه كارگروه توسعه صادرات استان گفت: همه اركان كشور موثر در صادرات بايد تلاش كنند زمينه توسعه صادرات را فراهم كنند و هر عامل، فرآيند و مقررات زائدى كه مانع صادرات شود با روح قانون حمايت از توسعه صادرات مغاير است. 
وى افزود: بايد شرايطى فراهم كنيم كه صادركننده و تاجر به سهولت و در اسرع وقت كالا را از كارخانه به مقصد صادراتى منتقل كند. 
فيروزى، تحقق شعار توسعه سياسى را در گرو توسعه اقتصادى دانست و اظهار داشت: استقلال سياسى از دريچه توسعه اقتصادى مى گذرد و براى تحقق توسعه اقتصادى بايد توسعه صادرات محقق شود. 
معاون استاندار كردستان در ادامه تشكل هاى صادراتى را راهى براى توسعه صادرات عنوان كرد و خواستار تشكيل و تقويت اين تشكل ها شد. 
وى همچنين خاطرنشان كرد: همه تلاش ما سپردن اقتصاد به دست اهل آن است كه اين اهل مردم هستند نه دولت و در اين زمينه تلاش داريم مسير را هموار كنيم و بروكراسى ادارى را از بين ببريم. 
فيروزى در بخش ديگرى از اين جلسه پس از استماع عملكردها در حوزه مبادلات مرزى، خاطرنشان كرد: طبق ابلاغ مقام معظم رهبرى، محورى ترين موضوع در برنامه ششم توسعه عدالت است و ما در كردستان خواستار لحاظ شدن معافيت هاى گمركى ساير گمركات براى گمركات استان هستيم و اين خواسته اى كاملا منطقى در راستاى عدالت است. 
وى در پايان با اشاره به افزايش ٤١ درصدى ارزش دلارى مبادلات مرزى استان در ٨ ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل، ابراز اميدوارى اين روند افزايش داشته باشد و افزود: تحقق روند رو به رشد مبادلات مرزى با تسهيل روند توسعه صادرات ميسر مى شود.

برچسب ها