سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

تمام مسیر سقز بانە بە پیمانکاران واگذار شود/ دستگاه‌های اجرایی املاک مازاد خود را بفروشند

استاندار کردستان بر ضرورت تعین پیمانکاران کل قطعات مسیر سقز به بانه تاکید کرد.
تمام مسیر سقز بانە بە پیمانکاران واگذار شود/ دستگاه‌های اجرایی املاک مازاد خود را بفروشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا جلسه شورای برنامه ریزی استان کردستان که به بررسی وضعیت طرح های عمرانی شهرستان سقز اختصاص داشت با بیان اینکه جاده سقز به بانه یک مسیر مهم و حائز اهمیت است گفت: لازم است برای سال آینده همه قطعات این مسیر به پیمانکاران واجد شرایط و دارای صلاحیت واگذار شود.
وی با بیان اینکه در شهرستان بانه هم منطقه ویژه اقتصادی در دست احداث است و هم مرز سیرانبند در آینده نزدیک به روی مسافران بازگشایی می شود گفت: با نهایی شدن منطقه آزاد بانه مریوان ضرورت دارد این مسیر استراتژیک برای استان به نتیجه برسد و چهار خطه کردن آن در دستور کار قرار بگیرد.
مرادنیا ضرورت مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه های راهسازی را نیز یادآوری کرد و اظهار داشت: مسیر شهر بانه تا مرز سیرانبند و خود مرز نیز اگر متقاضی بخش خصوصی داشته باشد نسبت به واگذاری آن اقدام شود.
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به فرمانداران شهرستان ها تاکید کرد تا جایی که امکان دارد نسبت به واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی اقدام کنند تا بار دولت مقداری سبک تر شود.
مرادنیا همچنین فروش املاک مازاد دستگاه های اجرایی را نیز از نظر دور نداشت و گفت: بخشی از املاک ادارات در شهرستان ها بلا استفاده و عملا رها شده است و بهتر است آن املاک واگذار و خرج دیگر پروژه های مورد نیاز شود.
وی اظهار داشت: دولت به دنبال ایجاد ارزش افزوده برای املاک خود نیست و صرفا در پی خدمت رسانی به مردم است.

 

بازدید [ 30666 ]
برچسب ها