شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تمهیدات اندیشیدە شدە در تامین کالاهای اساسی در استان قابل تقدیر است/ نظارت وبازرسی های سطح بازار در ایام پایانی سال ضرورت دارد/ گوشت مرغ در استان پایین‌تر از نرخ مصوب عرضە می‌شود

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تمهیدات و اقدامات صورت گرفته برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در استان را قابل تقدیر ارزیابی کرد.
تمهیدات اندیشیدە شدە در تامین کالاهای اساسی در استان قابل تقدیر است/ نظارت وبازرسی های سطح بازار در ایام پایانی سال ضرورت دارد/ گوشت مرغ در استان پایین‌تر از نرخ مصوب عرضە می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در سی و دومین کارگروه تنظیم بازار استان کردستان گفت: تامین، ذخیره سازی و توزیع مناسب کالاهای اساسی در طول سالجاری موجب ایجاد آرامش در بازار شده است و این روند همچنان باید تداوم داشته باشد.
وی به وجود برخی نگرانی ها در پی افزایش قیمت قطعات خودرو نیز اشاره کرد و گفت: ما در کردستان تولید کننده قطعات خودرو نیستیم و می طلبد سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در این رابطه مشکلات را به وزارتخانه منعکس کند تا تدابیری در این خصوص و کنترل قیمت ها اندیشیده شود.
جعفری در ادامه سخنان خود به تامین میوه شب عید در استان نیز اشاره کرد و افزود: از تمامی بانک ها و صندوق کشاورزی که نقدینگی خرید میوه شب عید را تامین کردند تشکر می کنم.
معاون اقتصادی استاندار کردستان ادامه داد: میوه های شب عید یارانه دار است و ما باید ضمن توجه به کیفیت تلاش کنیم از این یارانه های دولتی حداکثر بهره مندی را داشته باشیم، کما اینکه در سال گذشته، بیشترین یارانه میوه به کردستان تعلق گرفت.
جعفری به وجود برخی نواقص در توزیع میوه و در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته مبنا بر این بود که اتحادیه خود امر توزیع را به عهده بگیرد ولی در مواردی آن را به واسطه های دیگر واگذار کرد که این مشکل برای عید امسال باید برطرف شود.
وی با بیان اینکه گاهی در پایان سال با افزایش بی ضابطه قیمت برخی کالاها مواجه هستیم، اضافه کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزایرات حکومتی و اصناف باید همکاری نزدیکی برای نظارت بر بازار وجلوگیری از افزایش قیمت کالاها وبرخورد با متخلفان داشته باشند.
وی در ادامه به افزایش تولید مرغ و گوشت قرمز مازاد بر نیاز استان اشاره کرد و گفت: قیمت مصوب گوشت مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان در کشور است که هم اکنون مرغ با قیمت کمتر از نرخ مصوب در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.
جعفری افزود: سیاست های حمایتی، افزایش ۲۰ درصدی جوجه ریزی و برخی عوامل دیگر باعث شده تا تولید استان افزایش پیدا کند و با روند فعلی مطمئنا در ایام عید مشکلی در تامین گوشت مرغ وگوشت قرمز نخواهیم داشت.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان همچنین خواستار بررسی دلایل افزایش کرایه بار در استان وچاره اندیشی برای رفع آن شد و عنوان کرد: در شرایط اقتصادی موجود برای کردستان شایسته نیست که نرخ کرایه بار آن به نسبت دیگر استانها بیشتر باشد واین مسئله باید با همکاری اداره کل پایانه ها وحمل و نقل جاده ای رفع و اصلاح شود.
جعفری در خاتمه خواستار همکاری و تعامل بیشتر رسانه ها برای آگاهی بخشی به جامعه در شرایط فعلی شد و افزود ؛ در کشور واستان قیمت مواد شوینده و بهداشتی تا یک هفته قبل کمتر از قیمت کارخانه بود واین نشان می دهد که مشکل در میزان تولید نیست و جو روانی و نگرانی مردم قیمت های غیر واقعی را رقم زده است.

بازدید [ 12198 ]
برچسب ها