پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

توانمندی‌های معلولان شناسایی شود

استاندار کردستان شناسایی توانمندی‌ها و استعدادهای معلولان را ضروری و حایز اهمیت توصیف کرد.
توانمندی‌های معلولان شناسایی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛عبدالمحمد زاهدی در نشست صمیمانه با اعضای شورای اداری بهزیستی استان کردستان ضمن بیان این مطلب افزود: ممکن است یک نفر بنا به دلایلی بعضی از توانایی‌های خود را از دست داده باشد ولی دارای استعداد در بخش‌های دیگری باشد که شناسایی این توانمندی ها مهم و می تواند عاملی در رشد و ارتقا فرد معلول باشد.

وی یکی از رسالت های مهم سازمان بهزیستی را توانمند کردن افراد تحت پوشش از جهات مختلف دانست و افزود: در سازمان بهزیستی باید تلاش شود که روز به روز از وابسته شدن افراد تحت پوشش و جامعه هدف کاسته شود.

زاهدی در ادامه سخنان خود یکی از راههای کاهش وابستگی افراد به سازمان بهزیستی را همکاری و مساعدت بانک ها در پرداخت منابع و تسهیلات ارزیابی کرد و گفت: پرداخت تسهیلات به مدد جویان بهزیستی می تواند زمینه ساز اشتغال و خودکفایی آنان را فراهم کند.

استاندار کردستان سازمان بهزیستی از جمله سالم ترین ادارات  با توجه به نوع کار و ارتباط با اقشار آسیب پذیر در استان و کشور دانست و اظهار داشت: فعالیت در سازمان بهزیستی را نباید صرفا به عنوان یک شغل نگاه کرد بلکه انگیزه های الهی و انسانی را نیز بسیار حایز اهمیت است.

وی مراجعین به سازمان بهزیستی را جزو افراد آسیب دیده یا در معرض آسیب  خواند و اضافه کرد: کمک های مادی تنها بخشی از اقدامات سازمان بهزیستی به مددجویان است و کارهای تخصصی و دقیق برای رفع مشکلات آنها در بخش های مختلف انجام می شود.

برچسب ها