پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

توجه به اقتصاد روستاها ضرورت دارد

استاندار کردستان توجه به اقتصاد ومعیشت روستاییان برای توسعه و جلوگیری از مهاجرت را امری ضروری دانست.
توجه به اقتصاد روستاها ضرورت دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت توسعه روستایی با بیان این مطلب افزود: طی سالیان گذشته اقتصاد روستا مورد توجه جدی نبوده است وهمین امر ماندگاری در روستاها را با دشواری روبرو کرده است.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب نظام خدمات وهزینه های بسیاری برای آبادانی روستاها انجام داد اضافه کرد: داشتن درآمدپایداردرافراد امید به آینده  را ایجاد می کند و همین امر مردم را به ماندن در روستاها ترغیب می کند.

زاهدی نیازهای روستاییان و بخصوص قشر جوان راچند بعدی و همانند فضای شهرها ارزیابی کرد و افزود: باید تلاش شود که حداقل جاذبه های شهری در روستاها نیز ایجاد شود و در توسعه روستاها باید همه جوانب مد نظر قرار گیرد.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود بازگرداندن مالکیت زمین های روستایی به مردم را یکی از عوامل اصلی ماندگاری و دلبستگی مردم  دانست و اظهار کرد: وقتی مالکیت زمین ها عمومی باشد مردم برای حفظ و بقا و سرمایه گذاری در آن انگیزه ای نخواهند داشت.

وی مشارکت مردم در توسعه روستاها را امری حایز اهمیت دانست و گفت: باید روی مشارکت و همیاری مردم برای رفع برخی از نیازهای روستا حساب ویژه ای باز کرد و همه امر نباید توسط دولت انجام شود.
زاهدی در پایان خواستار شناسایی ساختمان های خالی دولتی در برخی از روستاها شد و گفت: از این ساختمانها می توان در راستای توسعه و رشد روستاها استفاده کرد.

برچسب ها