سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان در شورای آموزش و پرورش؛

توجه به مناطق مرزی و حاشیه شهرها در امر سوادآموزی ضروری است

استاندار کردستان توجه به سواد آموزی در مناطق مرزی وحاشیه شهرها را مهم و حایز اهمیت توصیف کرد.
توجه به مناطق مرزی و حاشیه شهرها در امر سوادآموزی ضروری است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ٓکردستان؛ بهمن مرادنیا در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه بستن مبادی بیسوادی باید به یک راهبرد تبدیل شود گفت: مناطق مرزی و حاشیه شهرها بیشترین آمار بیسوادی را دارد و باید راهکارهای اساسی برای افزایش سواد در این مناطق در پیش گرفته شود.

وی بهبود شرایط آموزشی و حرکت در راستای افزایش سواد و مبارزه با بیسوادی را خواستار شد و گفت: افزایش سواد در مناطق محروم استان می تواند از ایجاد بسیاری از معضلات جلوگیری کند.

مرادنیا با بیان اینکه از همان آغاز باید تدابیر بر مبنای عدم ایجاد بیسوادی استوار باشد اضافه کرد: سوادآموزی برای سنین ۱۰ تا ۵۰ سال در نظر گرفته شده است و این نشان از عدم موفقیت برنامه‌ها بوده و باید سعی شود که از همان آغاز بیسوادی در جامعه هدف به وجود نیاید.

استاندار کردستان بیشترین آسیب در امر عدم سواد آموزی را متوجه اقشار ضعیف جامعه دانست و گفت: طبقات بالای جامعه امکانات مالی لازم برای برخورداری از امکانات آموزشی را می توانند مهیا کنند و بر همین مبنا باید اهداف متمرکز بر طبقات پایین باشد.

وی افزود: از جمله راهکارهای مهم در مناطق مرزی استفاده از کارت مرزنشینی و اجبار خانواده‌ها برای شرکت افراد خانواده برای سواد آموزی باشد.

مرادنیا استفاده از هر روزنه‌ای برای ایجاد فضاهای آموزشی را خواستار شد و تصریح کرد: موضوع استفاده از خیرین مدرسه ساز داخل و خارج استان بصورت جدی پیگیری شود.

بازدید [ 745389 ]
برچسب ها