جمعه 3 خرداد سال 1398

اخبار

توجه خاص به اقتصاد و معیشت مردم در بحث نجات بخشی زریوار

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، تاکید کرد: در بحث نجات بخشی زریوار، به اقتصاد و معیشت مردم توجه خاص داریم و هر اقدامی منافی آن باشد منتفی خواهد بود.
توجه خاص به اقتصاد و معیشت مردم در بحث نجات بخشی زریوار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ امیر قادری در جلسه مشترک کارگروه های ذیل ستاد نجات بخشی زریوار، تشکیل این ستاد را اقدامی موثر برای پیشگیری از دچار شدن این دریاچه به سرنوشت موارد مشابه عنوان کرد و افزود: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و اگر قبلاً حساسیت زیادی در این خصوص وجود نداشت، امروز نجات زریوار به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

وی با اذعان به اینکه نباید اقدامات انجام شده از سوی دستگاه های اجرایی مختلف، نادیده گرفته شود؛ اقدامات و برنامه های  ادارات محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شرکت آب منطقه ای را مهمترین اقدامات و برنامه ها برای نجات بخشی زریوار عنوان و خاطرنشان کرد: محیط زیست مهمترین دستگاه در این زمینه است و بیشترین انتظارات متوجه این دستگاه است.

قادری با یادآوری اینکه می خواهیم برای آینده زریوار برنامه ریزی کنیم، اضافه کرد: کلیه طرح های ارائه شده از سوی اعضای ستاد، باید در ستاد بررسی و با تشخیص جمع به تصویب برسد و سازمان برنامه و بودجه باید همکاری لازم را با ستاد داشته باشد و اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح های مصوب را تامین کند.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با تاکید بر اینکه تمام دستگاه ها باید ستاد نجات بخشی زریوار را به رسمیت بشناسند، خاطرنشان کرد: کلیه مکاتبات باید با دبیرخانه این ستاد انجام شود تا از این طریق جمعبندی اقدامات و برنامه ها به استاندار محترم ارائه گردد.  

وی در ادامه به اقدامات موثر انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: اگر از ابتدا چنین ستادی برای نجات دریاچه ارومیه تشکیل می شد، طی این سالها 1930 میلیارد تومان برای احیای آن هزینه نمی شد، بنابر این امروز ما باید با خرد جمعی کاری کنیم که کمترین هزینه به بیت المال تحمیل شود و بهترین و موثرترین اقدامات انجام شود تا زریوار به سرنوشت دریاچه ارومیه مبتلا نشود.  

قادری در بخش دیگری از این جلسه، تاکید کرد: هر نوع مداخله و اقدامی در خصوص زریوار، بدون تصویب ستاد نجات بخشی ممنوع و غیرقانونی است.

برچسب ها