سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تور خبری با طعم پروژه‌های عمران شهری

امروز با حضور جمع کثیری از خبرنگاران و اصحاب رسانه تور خبری بازدید از پروژه‌های عمران شهری با حضور معاون عمرانی استاندار کردستان و شهردار سنندج و جمعی از مدیران برگزار شد.
تور خبری با طعم پروژه‌های عمران شهری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی در تشریح پروژه های عمران شهری سنندج گفت: مجموعه پروژه های شهری سنندج برای استاندار محترم و مدیران استانی حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: این پروژه ها شامل طرح‌های فرهنگی، ورزشی و عمرانی بودند که می توانند نقش بسیار بسزایی در توسعه و رشد سنندج ایفا کنند.
شهرام ملکی تالار فرهنگ سنندج را یکی از طرح‌های فرهنگی و بزرگ سنندج و استان کردستان ذکر کرد و افزود: آغاز اجرای این طرح سال ٨۲ بود که در دولت تدبیر و امید با تزریق اعتبارات جان تازه ای گرفت و تاکنون ۲۱ میلیارد در آن هزینه شده و تا راه اندازی کامل نیازمند ۷۰ میلیارد تومان دیگر است.
وی همچنین به سالن ورزشی شش هزار نفری گولان سنندج نیز اشاره کرد و افزود:  استاندار کردستان از آغاز به کار خود بر اتمام این پروژه تاکید ویژه داشتند که تاکنون نیز برای آن ۲۴ میلیارد تومان هزینه و ۲۹ میلیارد دیگر نیز اعتبار نیاز دارد.
وی ادامه داد: سالن ورزشی شش هزار نفری گولان سنندج ٨۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا پایان تابستان سالجاری به اتمام برسد.
ملکی کمربندی آبیدر وجاده حسن آباد را دو پروژه عمران شهری مهم در سنندج نام برد و اضافه کرد: کمربندی آبیدر با طول حدودا یک کیلومتر با پنج میلیارد تومان اعتبار تا ماه آینده به پایان می رسد و جاده حسن آباد نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد و پنج میلیارد تومان اعتبار در شرف بهره برداری است.
معاون عمرانی استاندار کردستان بلوار ۳۶ متری دگران با پنج میلیارد تومان اعتبار را طرحی آماده افتتاح ذکر کرد و اظهار داشت: تکمیل بلوار کردستان به طول دو هزار و ۳۰۰ متر با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار از پروژه های بسیار مهم عمران شهری است که نهایتا تا پایان فصل کاری امسال به بهره برداری می رسد.
ملکی همچنین خبرنگاران را بازدید از چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد برد و گفت: این طرح به طول بیش از ۲۱ کیلومتر به پیمانکاران واگذار شده که ۲۷ میلیارد تومان در آن کار شده و برای اتمام کل پروژه ۶۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و امیدواریم در سالجاری هشت کیلومتر آن زیر بار ترافیک برود.
وی ادامە داد: همچنین میدان ورودی ناحیە منفصل شهری ننلە نیز از جملە طرح‌های آمادە افتتاح است کە برای آن از محل اعتبارات استانی سە میلیارد تومان هزینە شدە است.

بازدید [ 541386 ]
برچسب ها