سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

توسعه اقتصادى كردستان نيازمند توجه ويژه است

استاندار كردستان گفت: توسعه اقتصادى كردستان با اعتبارات اندك محقق نمى شود بلكه نيازمند توجه ويژه است.
توسعه اقتصادى كردستان نيازمند توجه ويژه است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در دومين جلسه ستاد فرماندهى اقتصاد مقاومتى استان، كه با حضور معاون وزير و رييس هيات مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاى صنعتى ايران برگزار شد، اظهار داشت: در كردستان پروژه هاى نيمه كاره بسيارى وجود دارد كه مربوط به سنوات گذشته است و عمرى ١٥ ، ١٦ ساله دارند كه جز ايجاد انتظارات و بدبينى، حاصلى براى مردم نداشته اما تكميل آن ها مى تواند اين بدبينى را از بين ببرد و انتظارات را برآورده نمايد. 
وى خاطرنشان كرد: ما مى خواهيم كردستان به لحاظ توسعه صنعتى حداقل به ميانگين كشورى برسد اما اين امر با بودجه هاى اندك محقق نمى شود و نيازمند توجه ويژه است و ما براى رسيدن به اين ميانگين در دولت دوازدهم، درخواست عنايت ويژه داريم. 
مرادنيا در ادامه با ابراز تاسف از غيرفعال بودن حدود ٥٠ درصد از واحدهاى صنعتى كردستان، گفت: اينها سرمايه هاى ملى كشور است كه بلااستفاده مانده اند و ما خواستار كمك براى خروج اين واحدها از اين شرايط هستيم. 
استاندار در خاتمه از معاون وزير خواست در راستاى كاهش آلايندگى و همچنين به منظور استفاده شهروندان ، در احداث پارك جنگلى ميان شهركهاى صنعتى ١و٣ سنندج (سنگ سياه) به كرستان كمك كنند.

بازدید [ 734787 ]
برچسب ها