چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار:

توسعه اقتصاد کردستان نیازمند همکاری همه احزاب استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ضمن یادآوری ضرورت توسعه اقتصادی استان، خاطرنشان کرد: توسعه اقتصاد کردستان نیازمند همکاری همه احزاب است.
توسعه اقتصاد کردستان نیازمند همکاری همه احزاب استان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه هم اندیشی احزاب و فعالان سیاسی استان با گله مندی از اینکه برخی رسانه ها از بیت المال ارتزاق می کنند و به صدای ضد انقلاب تبدیل شده اند، اذعان داشت: در چنین شرایطی احزاب باید رسانه های ناآگاه را آگاه کنند و اگر رسانه خائن باشد سکوت جایز نیست و دلسوزان دولت و ملت باید سکوت را بشکنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه کل انباشت سرمایه کردستانی ها در ۱۲ بانک استان ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان معادل پنج دهم درصد انباشت سرمایه کشور است، افزود: این امر یا به دلیل اندک بودن سرمایه های مردم است که باید برای افزایش آن تلاش کنیم یا به دلیل فرار سرمایه از استان است که آن هم راه حل دارد.

فیروزی ادامه داد: در استانی که سرمایه گذار محترم شمرده نشود و رسانه هایی که بلندگوی دشمن هستند آنها را متهم می کنند، سرمایه فرار می کند و انباشت ندارد.

معاون اقتصادی استاندار خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم مشکل اقتصاد و اشتغال استان حل شود باید سرمایه گذار محترم شمرده شود.

وی افزود: فضای کسب و کار استان نیاز به بهبود دارد، بگذاریم سرمایه گذار امنیت روانی داشته باشد و در استان فعالیت کند؛ بهبود فضای کسب و کار به بهبود فضای رسانه، فضای فرهنگی و فرهنگ عمومی نیاز دارد.

فیروزی با یادآوری اینکه امروز سرمایه گذاران خارجی در استان حضور دارند خاطرنشان کرد: حضور سرمایه گذاران خارجی در یک منطقه شاخصی جهانی برای ارزیابی امنیت در آن منطقه است و ما نیز تا این فضا را ایجاد نکنیم، دولت چه اصلاح طلب باشد چه اصولگرا و یا دولت اعتدال، موفق نخواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از همه احزاب و فعالان سیاسی استان خواست در مقابل مواضعی که سرمایه گذاری در استان را به خطر می اندازد سکوت نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات آمریکا علیه ایران اشاره و تعیین گروه اقدام علیه ایران در سالگرد کودتای ۲۸ مرداد و واگذاری مسوولیت آن به یک جمهوری خواه ضد ایران را نشانه ادامه مشی تلاش برای ضربه زدن به ایران از سوی آمریکا عنوان کرد.

فیروزی همچنین به تهدید آمریکا در خصوص اعمال تحریم های جدید در ۱۳ آبان امسال اشاره کرد و افزود: آمریکا گمان می کرد در این فاصله زمانی اختلاف میان آحاد ملت و ملت با دولت ایجاد و افزایش می یابد اما نتیجه آن راهپیمایی ۲ میلیون نفری اربعین است که اگرچه اقدامی اعتقادیست اما همه فعالان سیاسی باید قدر این اتحاد را بدانند.

وی در ادامه استیضاح وزرای دولت از سوی مجلس را بهترین نمایش دموکراسی توصیف و خاطرنشان کرد: این نمایش دموکراسی، در منطقه بحران زده خاورمیانه است که باید همه ما قدر این دستاورد ارزشمند را بدانیم.

بازدید [ 630876 ]
برچسب ها