یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان

توسعه راههای مواصلاتی در اولویت توسعه عمرانی کردستان قرار داد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: توسعه راههای مواصلاتی در اولویت توسعه عمرانی کردستان قرار دارد و روند اجرای طرحهای راهسازی با جدیت ادامه می یابد.
توسعه راههای مواصلاتی در اولویت توسعه عمرانی کردستان قرار داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی امروز در مراسم اتمام عملیات حفاری تونل باغان در مسیر تیژ تیژ به گاران در محور مواصلاتی جدید سنندج به مریوان با بیان این مطلب اظهار داشت: راه یکی از موارد اصلی و نقش آفرین در حوزه توسعه در استان  است  و بر اساس برآوردها در سال 95 میانگین کشور از هر 100 کیلومتر راه اصلی، 21 کیلومتر بود اما این شاخص در کردستان تنها 9 کیلومتر بود.
وی افزود: در همان سال در حوزه روستایی نیز با 2 هزار و 700 کیلومتر راه میانگین برخورداری حدود 43 درصد بود که از برخورداری 65 درصدی کشور حدود 22 درصد پایین تر بودیم.
ملکی خاطر نشان کرد: برای جبران این کاستی ها برنامه های مختلفی تدوین شد که در حوزه بزرگراهی به احداث 300 کیلومتر راه با اعتبار 15 هزار میلیارد ریال نیاز است تا به میانگین کشوری برسیم.
وی تصریح کرد: در حوزه روستایی نیز نیازمند احداث یک هزار و 100 کیلومتر راه با پنج هزار میلیارد ریال هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ابراز داشت: در همان سال برای حوزه بزرگراهی استان کردستان 800 میلیارد ریال و در حوزه راه روستایی نیز 180 میلیارد ریال تخصیص داده شده بود که علیرغم این نیازها اعتیار بسیار ناچیزی بود.
ملکی ادامه داد: مسئولان در استان برای رسیدن به این اهداف، تکمیل طرح های مختلفی را در دستور کار خود قرار دادند تا در افقی چهار ساله این برنامه ها را به نتیجه برسانیم.
وی در پایان گفت: در این راستا تکمیل کریدور شمال به جنوب (320 کیلومتر واقع شده در کردستان)، بیجار به زنجان و همدان و سقز - بانه و سنندج - مریوان در دستور کار قرار گرفت و طی دو سال تنها برای محور سنندج - مریوان یک هزار میلیارد ریال از محل کمک های رهبری تامین و هزینه شده است.


بازدید [ 642048 ]
برچسب ها