یک شنبه 28 دی سال 1399

اخبار

توسعه زیرساخت در کردستان، زمینه ساز حضور سرمایه گذاران و گردشگران در استان

استاندار کردستان در میزبانی از معاون حقوقی ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی رییس جمهور، خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت در کردستان، زمینه حضور سرمایه گذاران و گردشگران در استان را فراهم می کند.
توسعه زیرساخت در کردستان، زمینه ساز حضور سرمایه گذاران و گردشگران در استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در این دیدار با یادآوری اینکه کردستان از سال های قبل از عقب ماندگی های زیرساختی بویژه در حوزه راه، پرواز و راه آهن رنج برده، تاکید کرد: توسعه زیرساخت ها توقع و خواسته مردم و همچنین نیاز  و لازمه استان برای قرار رفتن در مسیر توسعه است. 
وی با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی از جمله کنگره مشاهیر کرد و جشنوار تئاتر خیابانی مریوان، در کردستان این برنامه ها را گام موثری در معرفی استان و جلب گردشگران داخلی و خارجی عنوان کرد. 
استاندار کردستان در ادامه ضمن قدردانی از رییس محترم جمهور و هیات دولت که در شرایط سخت اقتصادی کشور توجه ویژه ای به کردستان داشته اند، از تابوشکنی انتصاب مدیران بومی و اهل سنت در استان به عنوان گام مهمی در ایجاد رضایتمندی در مردم نام برد و افزود: توقعی که مردم کردستان از دکتر روحانی دارند، استفاده از نیروهای توانمند کُرد اهل سنت در انتصابات ملی است. 
مرادنیا در پاسخ به پرسش معاون حقوقی ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی رییس جمهور در خصوص ارتباطات استان با اقلیم کردستان عراق، اظهار داشت: اقلیم و کردستان به لحاظ قومی، فرهنگی و اجتماعی، فاصله ای میان خود نمی بینند اما مشکل اصلی در روابط این دو، عدم حمایت دولت مرکزی عراق است و از سویی آمریکا بسیار تلاش دارد رابطه اقلیم با ایران را قطع کند اما کردستان عراق، ایران را دوست دوران رنج و سختی خود می داند و مایل به ادامه همکاری هاست.

بازدید [ 532836 ]
برچسب ها