شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

توسعه شهرستان سروآباد، راهگشای توسعه استان کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: اگر شهرستان شهرستان سروآباد توسعه پیدا کند می تواند به توسعه استان کردستان کمک کند
توسعه شهرستان سروآباد، راهگشای توسعه استان کردستان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه کارگروه توسعه شهرستان سروآباد یادآوری کرد: قرار است با کمک بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی و با توجه به ظرفیت های بالقوه فراوان در سروآباد، این شهرستان به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان پایلوت کشور در مسیر توسعه قرار گیرد. 
وی با اشاره به فعالیت های این دو بنیاد در شهرستان قلعه گنج کرمان و توسعه این شهرستان، افزود: باید با افزایش هماهنگی های بین بخشی در استان، کمک کنیم تا تعهدات عملی و توسعه در سروآباد ایجاد شود. 
فیروزی خاطرنشان کرد: شهرستان سروآباد از منابع طبیعی و نعمات خدادادی فراونی از آب، خاک، اقلیم مناسب و مهمتر از همه مردمانی سخت کوش و شکرگزار برخوردار است که اگر ما زیرساخت های فراهم کنیم، قطعا توسعه را ایجاد خواهند کرد. 
معاون استاندار همچنین یادآور شد: در کشور ما دستوری به نام اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که به معنای مطلوب ترین استفاده از همه امکانات کشور است تا با تلفیق آن بیشترین ارزش افزوده را ایجاد کنیم. 
وی با اشاره به سفر قریب الوقوع سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان کشور به کردستان، از اعضای کارگروه توسعه سروآباد خواست در ارسال پیشنهادات توسعه ای خود به دبیرخانه کارگروه (دفتر حمایت از سرمایه گذاری استانداری) تسریع نمایند. 
شایان ذکر است در هرکدام از ۳۱ استان کشور یک شهرستان به عنوان پایلوت توسعه انتخاب شده که شهرستان سروآباد با طبیعتی بکر و گردشگرپذیر و منابع آب و خاک مناسب، معین استان کردستان است.

بازدید [ 308313 ]
برچسب ها