چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

توسعه شهرها با جذب سرمایه های بخش خصوصی میسر می شود

معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جمع منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان، گفت: توسعه شهرها با جذب سرمایه های بخش خصوصی میسر می شود.
توسعه شهرها با جذب سرمایه های بخش خصوصی میسر می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی با تاکید بر اینکه شوراها باید در حوزه اقتصادی فعال بوده و برای جذب سرمایه های بخش خصوصی تلاش کنند. اظهار داشت: شهرهای کردستان و سایر شهرهای کشور صرفا با اعتبارات شهرداری ها اداره نمی شود بلکه باید زمینه جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی را فراهم کنید.

وی با یادآوری اینکه بازارهای قدیمی جوابگوی جمعیت امروز شهرهای استان نیست، افزود: توسعه مال ها و بازارها برای جمعیت امروز و با آینده نگری باید مدنظر باشد و این امر میسر نیست مگر با جذب سرمایه گذاران خصوصی و تسریع در انجام کارهای آنها.   

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خاطرنشان کرد: شوراها نهاد است، سازمان و اداره نیست و باید فارغ از سیستم سلسله مراتب ادارات، عمل کند. 

فیروزی در در این همایش خطاب به منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان گفت: مدیر تغییر باشید؛ سیستمی باز ایجاد کنید و به همه متفکران و صاحبان اندیشه که می توانند شما را توانمندتر کنند اجازه ورود و ابراز نظر بدهید.

وی مهمترین عامل موفقیت شوراها را ورود با دانش، تجربه، علم و اطلاع به حوزه کاری دانست و افزود: برای موفقیت لازم است با اشراف بیشتر به تئوری ها و مبانی توسعه شهری مسلط باشید.

فیروزی انتخاب شهردار را یکی از مهمترین وظایف شوراها عنوان و خاطرنشان کرد: یک مدیر توانمند، کارآمد و اثربخش، در بدو ورود به حوزه کاری می تواند خود را ثابت کند.

معاون استاندار با اشاره به اینکه شهرداری محل آزمون و خطا نیست، تاکید کرد: در انتخاب شهردار باید مصالح مردم و استان را در نظر بگیریم، مسائل جناحی و ارتباطات دوستی را کنار بگذاریم و فردی توانمند و کارآزموده را انتخاب کنیم.

وی با اذعان به شهرها بر اساس نیاز به وجود آمده اند و اکنون نیازمند توسعه سریع هستند، تصریح کرد: مباحث زیبایی شناسی در شهرها بسیار مهم است؛ شهر باید آراسته و با نشاط باشد و زمینه ارتباطات دوستانه و تعامل را ایجاد کند و در کنار این ها عملکرد مناسبی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز داشته باشد. 

فیروزی همچنین اضافه کرد: شهردار باید در حوزه های مختلف دینی، اخلاقی، هنری و علمی عملکرد داشته باشد و شهر مکانی برای تشویق این حوزه ها باشد.

وی در پایان جلب اعتماد مردم از سوی اعضای حاضر را سرمایه ای ارزشمند برای آنها عنوان و خاطرنشان کرد: به رای، نظر، اعتقاد و اعتماد مردم احترام بگذارید، چرا که این اعتماد سرمایه عظیمی است که باید حفظ شود.

برچسب ها