شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار؛

توسعه صادرات، یکی از راهبردهای رسیدن به شکوفایی اقتصادی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، تاکید کرد: توسعه صادرات یکی از راهبردهای رسیدن به شکوفایی اقتصادی است که این راهبرد به برنامه و کار حرفه ای نیاز دارد.
توسعه صادرات، یکی از راهبردهای رسیدن به شکوفایی اقتصادی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در چهارمین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان، در بحث بررسی توانمندی شرکت نمایشگاه های استان برای برگزاری نمایشگاه در سلیمانیه (اقلیم کردستان عراق) اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه مطلوبی که منعکس کننده توانمندی های کشور باشد، کاری حرفه ای و تخصصی است و برای حضور در بازارهای عراق، باید کالاهای ما توان رقابت در بازارهای جهانی را داشته باشد و تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما با علم بازاریابی آشنا باشند. 
وی با ابراز خرسندی از اینکه جدیت و پشتکار لازم برای برگزاری نمایشگاه توانمندی های استان در سلیمانیه، وجود دارد، از فعالان اقتصادی، اتحادیه صادر کنندگان و سازمان صمت استان خواست به دنبال برگزاری نمایشگاه تخصصی و حرفه ای در سلیمانیه باشند. 
فیروزی تاکید کرد: اصرار بر اجرای درست کار است نه صرفاً انجام کار؛ ما می خواهیم بازارهای صادراتی برای تولیدات استان پیدا کنیم. 
وی خاطرنشان کرد: اگر قصد برگزاری نمایشگاه داریم باید نمایشگاهی باشد که توان رقابت کالاهای ما در بازارهای جهانی را افزایش دهد، کالاهای درجه یک عرضه شود، بازاریابی تخصصی انجام شود و در پایان به هدف توسعه بازارهای صادراتی استان برسیم. 
تشکیل کارگروه تخصصی در راستای ساماندهی خدمات فنی و مهندسی به اقلیم کردستان، دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه بود.

بازدید [ 346275 ]
برچسب ها