سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

توسعە کردستان باید از درون ایجاد شود/مهمترین سرمایە کردستان نیروی انسانی کارآمد است/ بدون تخصیص بهینه آب توسعه کشاورزی در استان محقق نمی‌شود

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اذعان کرد توسعه کردستان باید از درون خود استان حاصل شود و در این راه باید از همه امکانات به نحو مطلوب بهره برد.
توسعە کردستان باید از درون ایجاد شود/مهمترین سرمایە کردستان نیروی انسانی کارآمد است/ بدون تخصیص بهینه آب توسعه کشاورزی در استان محقق نمی‌شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
حسین فیروزی در مراسم تقدیر و معارفه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان با بیان این مطلب گفت: در طول سال‌های گذشته کارهای بسیار مهمی برای توسعه کردستان انجام شده و به تلاش رسیدن بخشی از آن کارها همت و تلاش مضاعف می طلبد.

وی در ادامه سخنان خود رسانه ها را به بازتاب واقعی اقدامات دولت در جامعه فراخواند و اضافه کرد: رسانه ها باید جو همدلی و امیدواری را ترویج و با انتقاد درست و سازنده یاریگر مدیران برای توسعه و تعالی استان باشند.

وی اضافه کرد: خط کشی های جناحی و باندی باید کنار گذاشته شود و دغدغه همگان تنها خدمت رسانی به شهروندان و توسعه استان در همه ابعاد باشد.

فیروزی همچنین ضمن قدردانی از موضع گیری های جدی و صریح استاندار کردستان در شورای اداری در موضوع تخصیص آب اشاره کرد و افزود: لازم است مسائل اساسی و نیازهای جدی استان کردستان در کانون توجه تصمیم گیران کشور قرار بگیرد که یکی از آن مسائل تخصیص آب برای رونق کشاورزی وا فزایش بهره وری در این بخش است.

معاون اقتصادی استاندار کردستان بیش از ۲۵ درصد اشتغال استان را مربوط به بخش کشاورزی دانست و گفت: هم اکنون ۲۰ درصد تولید ناخالص استان مربوط به کشاورزی است و می توان ۲/۵ میلیون تن تولید حال حاضر کشاورزی به پنج میلیون تن افزایش یابد.

فیروزی به صراحت گفت: بدون تخصیص بهینه آب امکان توسعه بخش کشاورزی وجود ندارد، اما برخی با دستاویز قرار دادن این مسئله در پی تفرقه افکنی هستند که این مسئله برای ایجاد تغییر چندان مهم نیست.

فیروزی ادامه داد: استاندار کردستان و دیگر مدیران استان تلاش برای تخصیص مناسب وبهینه آب را در راستای منافع نظام و مردم پیگیری می کنند و امیدوارم وزارت نیرو در این خصوص با جدیت عمل کند.

وی جدیت و جسارت مدیران را فاکتوری مهم برای رشد و توسعه استان ارزیابی کرد و گفت: با منابع غنی موجود در کشور و نیروی انسانی کارآمد حتما توسعه امری قابل تحقق خواهد بود.

فیروزی در ادامه سخنان خود مهندس قادری معاون پیشن عمرانی را فردی خدمتگذار، پاکدست و دارای دغدغه برای توسعه استان توصیف کرد و افزود: حوزه عمرانی استان در دوره مهندس قادری تغییر محسوس داشته است و امیدوارم این روند کماکان وبا سرعت بیشتر تداوم داشته باشد.

در این مراسم از زحمات چند ساله مهندس امیر قادری تقدیر و مهندس شهرام ملکی در سمت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان معرفی شد.

بازدید [ 614232 ]
برچسب ها