دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

توقف روند مهاجرت، کاهش بیکاری و افزایش درآمد از اهداف بنیاد علوی برای توسعه سروآباد است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان هدف ورود بنیاد علوی به مباحث توسعه‌ای شهرستان سروآباد را توقف روند مهاجرت، کاهش بیکاری و افزایش سطح درآمد خانوارها اعلام کرد.
توقف روند مهاجرت، کاهش بیکاری و افزایش درآمد از اهداف بنیاد علوی برای توسعه سروآباد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه با بنیاد علوی در خصوص توسعه شهرستانهای سروآباد و بیجار گفت: در گام نخست شهرستان سروآباد به عنوان یکی از ۱۴ شهرستان کشور به عنوان پایلوت برای اجرای طرح توسعه در برنامه بنیاد علوی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این بنیاد قصد پیشبرد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان را دارد و سروآباد پیشنه‌ای طولانی در این مبحث دارد افزود: مردم منطقه سروآباد و اورامانات از دیرباز برای تامین کالاهای مورد نیاز به خود متکی بوده‌اند.

فیروزی با بیان اینکه هم اکنون جمعیت شهرستان سروآباد ۴۵ هزار نفر است که این رقم در سال ۸۵ بیش از ۵۵ هزار نفر بوده ادامه داد: باید روند مهاجرت در شهرستان سروآباد با افزایش درآمد و کاهش بیکاری متوقف شود و این یکی از اهداف بنیاد علوی برای ورود به مباحث توسعه‌ای در شهرستان سروآباد است.

وی در ادامه وضعیت شهرستان بیجار از لحاظ مهاجر فرستی را شبیه سروآباد عنوان کرد و ادامه داد: انتظار داریم تدابیری اتخاذ شود که در میان مدت روند مهاجرت در این شهرستان نیز متوقف شود و امیدواریم بنیاد علوی با ظرفیت‌های عظیمی که دارد بتواند در این شهرستانها کارهای ماندگاری را به سرانجام برساند.

بازدید [ 598500 ]
برچسب ها