چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حسین فیروزی؛

تولیدی شفای کردستان، الگوی موفق تکیه بر دانش و تکنولوژی بومی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در بازدید از واحد تولیدی شفای کردستان، تکیه بر توان، دانش و تکنولوژی بومی را رمز موفقیت این واحد تولیدی عنوان کرد و این واحد را الگوی مناسبی در این زمینه دانست.
تولیدی شفای کردستان، الگوی موفق تکیه بر دانش و تکنولوژی بومی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در یکی از روزهای پایانی ماه مبارک رمضان در سال مزین به نام "رونق تولید" از واحد اشتغالزای تولیدی شفای کردستان بازدید کرد. 
وی پس از بازدید از تمامی قسمت های تولیدی شفا، اظهار داشت:اینکه این واحد تولیدی طی بیش از ۳۰ سال فعالیت خود توانسته با بهره گیری از دانش طب سنتی ایران و بومی کردستان و با استفاده از تولیدات گیاهی استان، بهترین محصولات در عرصه گیاهان دارویی را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید بسیار موجب خرسندی و امیدواری است. 
فیروزی با اشاره به اینکه این واحد توانسته ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم در استان و ۱۵۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم در کشور ایجاد کند تاکید کرد: بدون شک تولیدی شفا یکی از واحدهای نمونه اشتغال و تولید در کشور است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل سوء برداشت و عدم شناخت متولیان امر از ارزش و اهمیت این واحد در رونق تولید استان، طرح توسعه آن معطل مانده که ان شاالله از همین امروز موانع اداری، با همکاری مدیران دستگاه های ذیربط برطرف خواهد شد. 
معاون اقتصادی استاندار در ادامه گفت: در این واحد تولیدی، تصفیه فاضلاب و پساب به طور کامل و منطبق با استانداردهای بالای زیست محیطی انجام می شود و کلیه زیرساخت های آب، برق و گاز، با هزینه شرکت تامین شده است.   
وی خاطرنشان کرد: این واحد از کمترین حمایت های اداری، مالی و بانکی برخوردار بوده اما چون همت دست اندرکاران و مدیر توانمند و تلاشگر این واحد بر انجام کار متمرکز بوده و اهداف اقتصاد مقاومتی، تکیه بر دانش، توان و تکنولوژی بومی سرلوحه کار شرکت قرار داشته، امروز شفای کردستان به موفقیت های چشمگیری دست یافته است. 
فیروزی افزود: شفای کردستان در فضایی اندک ۷ خط تولید با بهترین استانداردهای زیست محیطی راه اندازی کرده که تولید بهترین دمنوش ها، روغن کشی از دانه ها و گیاهان دارویی، تولید پمادها و داروهای گیاهی با اخذ کلیه مجوزها از وزارت بهداشت، از نمونه های یونیک و درجه یک این واحد محسوب می شود. 
وی یادآور شد: این واحد تولیدی در راستای حمایت از تولیدات داخلی، در احداث ساختمان، تجهیزات خطوط تولید و همچنین صنایع بسته بندی خود از محصولات کارخانه ها و تولیدی های استان استفاده کرده است. 
معاون استاندار اضافه کرد: توسعه کارخانه شفای کردستان، براساس برنامه کارشناسی و فنی مدیر محترم واحد، می تواند زمینه ساز توسعه کسب و کارهای کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی در کردستان را فراهم آورد و یکی از محورهای مهم ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی را محقق نماید. 
فیروزی در این خصوص اظهار داشت: در یکسال گذشته با همت استاندار محترم، پروژه پمپاژ و انتقال آب از سد آزاد به ۴هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی مستعد کشاورزی در مسیر انتقال، فراهم شده که بهترین ظرفیت را برای کشت گیاهان دارویی در اطراف سنندج مهیا کرده است. 
وی یادآور شد: با توجه به وجود این واحد تبدیلی مهم، زمینه توسعه اراضی زیرکشت گیاهان دارویی در کردستان فراهم می شود و اشتغال و افزایش ارزش افزوده بخش کشاورزی در آینده نزدیک میسر خواهد شد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، تاکید کرد: از اعضای کارگروه گیاهان دارویی و طب سنتی استان به ویژه رییس جهاد کشاورزی و سایر مدیران ذیربط، انتظار می رود با توجه به ظرفیت بسیار بالای کارشناسی، فنی و اجرایی واحد شفای کردستان، در ترویج و اشاعه کشت گیاهان دارویی در استان اهتمام نمایند. 
وی در پایان این دیدار از مدیر واحد تولیدی شفای کردستان و همکاران ایشان که توسعه اقتصادی درون زا و اهداف اقتصاد مقاومتی را در واحد خود به واقع معنا کرده اند تقدیر و تشکر کرد.

بازدید [ 622896 ]
برچسب ها