سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

استاندار کردستان خواستار شد:

تولید کنندگان و سرمایە گذاران کردستانی با خود اتکایی وارد صحنه شوند

استاندار کردستان به تولید کنندگان و سرمایه گذاران کردستانی توصیه کرد با تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های خود وارد صحنه شوند و منتظر دست غیب نباشند.
تولید کنندگان و سرمایە گذاران کردستانی با خود اتکایی وارد صحنه شوندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در مراسم روز ملی صنعت و معدن وتجلیل از تولید کنندگان نمونه کردستانی ضمن تبریک روز صنعت و معدن به تلاشگران این بخش گفت: ما در استان کردستان ظرفیت های بسیار مطلوبی داریم که هنوز خود نیز به آن باور نداریم.
وی سرپا نگاه داشتن تولید در جنگ اقتصادی موجود را نشانه توانمندی بخش صنعت در کشور و استان ارزیابی کرد و افزود: سرمایه گذاری صنعتی از گذشته در کردستان کم بوده و گله از آن بخش کماکان به قوت خود باقی است، اما روی سخن من با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخل استان است که باید همت شان را چند برابر کنند.
مرادنیا به سرمایه گذاری یک تولیدکننده اهل ترکیه در سقز اشاره کرد و اظهار داشت: این سرمایه گذار در سقز کارخانه تولید سیگار راه اندازی کرده و موفق بوده است و فازهای دیگر سرمایه گذاری را در دستور کار دارد و با این اوصاف سرمایه گذاران داخل استان نباید هیچ نگرانی داشته باشند.
استاندار کردستان توصیه کرد که در استان نباید منتظر کمک دست غیب بود و باید با خود اتکایی به صحنه آمد که همین کنگره مشاهیر کرد نشان داد ما در بخش های مختلف چه توانمندی های وسیعی داریم.
وی ادامه داد: در آینده ما با اقلیم کردستان عراق شهرک صنعتی مشترک احداث می کنیم و تولید کنندگان اقلیم نیز تمایل به همکاری دارند.
مرادنیا ایجاد امید در تولید کنندگان و سرمایه گذاران را پیش شرط موفقیت در ایجاد توسعه ذکر کرد و ادامه داد: در بهار سال ۹۷ نرخ بیکاری استان ۱۳ درصد بود که در بهار امسال این رقم به ۱۲ و نیم درصد کاهش یافته و نرخ مشارکت از ۴۲ ونیم درصد بهار سال گذشته به ۴٨ وسه دهم درصد در بهار ۹٨ رسیده است.
استاندار کردستان در پایان سخنان خود به ضرورت وجود نمایشگاه های دائمی در استان گریزی زد و عنوان کرد: با توجه به اینکه زمین مناسب در اختیار گذاشته شده است ضرورت دارد تا سه ماه آینده تکلیف آن روشن شود .

بازدید [ 571197 ]
برچسب ها