یک شنبه 29 دی سال 1398

اخبار

استاندار کردستان:

تيم مشاورانم را از ميان دانشگاهيان انتخاب مى كنم

استاندار كردستان در ديدار با اعضاى هيات رييسه دانشگاه كردستان، گفت: تصميم دارم تيم مشاورانم را از ميان دانشگاهيان انتخاب كنم.
تيم مشاورانم را از ميان دانشگاهيان انتخاب مى كنم


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان
؛ بهمن مرادنيا در اين ديدار با اعلام اينكه قصد دارد تيم مشاورانش را از ميان دانشگاهيان استان انتخاب كند، تاكيد كرد: اين امر سبب نزديكى دانشگاه و دستگاه هاى اجرايى استان خواهد شد. 
وى در خصوص اذعان رييس دانشگاه كردستان به نبود انسجام ميان مراكز دانشگاهى استان اين عدم انسجام را عيب بزرگى دانست و افزود: وقتى مراكز دانشگاهى با هم ارتباط ندارند، رابطه آنها با ساير دستگاه ها نيز به مراتب كمتر خواهد بود كه براى رفع اين مشكل بايد نشست هم انديشى ميان دانشگاه ها و مديران اجرايى برگزار شود. 
مرادنيا در پاسخ به اين گله مندى كه برخى مديران تمايلى به پژوهش ندارند و آن را به صورت ويترينى مى بينند، اظهار داشت: تحقيق و پژوهشى كه به كتابخانه و آرشيو منهى شود به درد صنعت نمى خورد، پژوهشى كه به كار و فعاليت نيانجامد بيگانه است؛ پژوهش ها بايد در راستاى نياز جامعه باشد. 
وى همچنين با تاييد اين مطلب كه بومى گزينى در كنكور به ضرر داوطلبين كردستان است، توجه ويژه رييس جمهور به مسائل قومى و مذهبى را يادآور شد و ابراز اميدوارى كرد با طرح اين مساله نزد ايشان، تغييرى در اين تصميم حاصل شود. 
استاندار كردستان بر لزوم رفع خمودگى از دانشگاه ها و تزريق روح نشاط و شادابى با برگزارى برنامه هاى فرهنگى و ورزشى تاكيد كرد و افزود: در خصوص مباحث اعتبارى دانشگاه نيز از هيچ كمكى دريغ نخواهيم كرد.
وى در خاتمه دانشگاه و دانشگاهيان را جزو سرمايه هاى استان عنوان و تمايل و تصميم خود را براى ديدار با دانشجويان و بررسى مشكلات دانشگاه، با آغاز ترم جديد اعلام كرد.
شايان ذكر است در حال حاضر٤٤ هزار دانشجو در ٥٧ مركز دانشگاهى در كردستان اعم از دولتى، آزاد، پيام نور، علمى كاربردى و غير انتفاعى مشغول تحصيل هستند.

 

 

 

برچسب ها