دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان:

جذب صد در صدی اسناد خزانه در استان کردستان/ سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه آب های مرزی اعتبار جذب شده است/۱٦ میلیارد تومان بە توسعە شهرک‌های صنعتی کردستان کمک شدە است

رئیس سازمان مدیریت و برنامە‌ریزی استان کردستان در هشتمین جلسە شورای توسعە استان کە با حضور وزیر کشور برگزار شد از جذب صدردصدی اعتبارات اسناد خزانه در استان خبر داد.
جذب صد در صدی اسناد خزانه در استان کردستان/ سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان  در حوزه آب های مرزی اعتبار جذب شده است/۱٦ میلیارد تومان بە توسعە شهرک‌های صنعتی کردستان کمک شدە است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهرام نصراللهی زاده  در این جلسه مجموع اعتبارات استان را ۱۰۰۷ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: سال گذشته، سال پربار و موفقی برای جذب اعتبارات عمرانی در استان کردستان بود.

وی با بیان اینکه در سال 96 استان ازمحل اعتبارات آب های مرزی ۷۰۰ میلیارد تومان جذب اعتبار داشت ادامه داد: علاوە بر اعتبارات ملی ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی نیز در عمران و آبادانی استان هزینه شده است.

نصراللهی زاده  در ادامه سخنان خود به افزایش اعتبارات عمرانی استان در همه حوزه ها طی سال گذشته  اشاره کرد و افزود: در سال گذشته در جاده سنندج مریوان ۷٨ میلیارد، مسیر بیجار دیواندره پنج میلیارد، جاده کامیاران به مریوان بیش از هشت میلیارد تومان و فرودگاه سقز پنج میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان همچنین به افزایش سرعت ساخت سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج،  تالار فرهنگ سنندج و چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد به واسطه افزایش و جذب اعتبارات اشاره کرد و اظهار داشت: برای  جاده سقز بانه نیز اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است و امیدواریم با این اعتبارات ساخت جاده سقز به بانه سرعت بیشتری بگیرد.

نصراللهی زاده طرح های آبرسانی به دیواندره، سقز از محل سدهای سیاه زاخ و چراغ ویس را نیز مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: در مجموع برای این طرح های آبرسانی حدود ٨۰ میلیارد تومان افزایش اعتبار داشته ایم.

وی افزود؛ مشکل آب شرب شش شهر استان مورد توجە جدی قرار گرفتە، و طبق برنامه ریزی ها  مشکل آب کامیاران و مریوان مرتفع و بنا بر قول دکتر نوبخت در بودجه سال آینده آبرسانی و حل مشکل آب شرب بیجار، قروه، دهگلان و حسن آباد در بودجه گنجانده خواهد شد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود، به کمک ۱۶ میلیارد تومانی دولت به شهرک های صنعتی استان نیز اشاره کرد و افزود: در سال ۹۶ نیز در مجموع ۵۰ میلیارد تومان مصوبه برای بخش تربیت بدنی و ورزش داشتیم.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کردستان به وضعیت بیکاری استان نیز اشاره کرد و گفت: کاهش نرخ بیکاری کشور در سال گذشته سه دهم درصد و در استان ۱/۵ درصد بوده است، هرچند که در مجموع میزان بیکاری در کردستان دو درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

نصراللهی زاده در ادامه از نهایی شدن ۱۰ میلیارد یارانە تولید خبر داد وگفت؛  بخشی ازسازو کاراین کار باقی ماندە که در هفته آینده تدوین می شود و بعد از آن پرداخت ها شروع خواهد شد.

بازدید [ 501942 ]
برچسب ها