سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

معاون سیاسی استاندار کردستان

جرائم کم مطبوعات کردستان بیانگر فرهنگ غنی و همدلی مسوولان و رسانه‌هاست

معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان گفت: طبق بررسی‌های انجام شده کردستان در حوزه جرائم مطبوعات کمترین جرائم را داشته که نشاندهنده فرهنگ غنی و همدلی و همیاری مسوولان و رسانه‌هاست.
جرائم کم مطبوعات کردستان بیانگر فرهنگ غنی و همدلی مسوولان و رسانه‌هاست


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در آئین بزرگداشت روز خبرنگار که در هتل جهانگردی سنندج برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که خبرنگاران کردستان از شریف‌ترین قشر جامعه هستند که در بخش اطلاع رسانی فعالیت می‌کنند ولی با کمترین حقوق در خدمت جامعه‌اند.
وی افزود: طبق بررسی‌های انجام شده کردستان در حوزه جرائم مطبوعات کمترین جرائم را داشته که نشاندهنده فرهنگ غنی و همدلی و همیاری مسوولان و رسانه‌هاست.
وی با اشاره به دغدغه‌های مطرح شده بین رسانه‌ها گفت: ما به عنوان دولت حامی خبرنگاران و رسانه‌ها هستیم و لازم است ادارات به حرمت روز خبرنگار اگر شکایتی از خبرنگاران دارند، تجدید نظر کنند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان عنوان کرد: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند، بیان کرد: اصحاب رسانه با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی در راستای مبانی توسعه کمک حال دستگاههای اجرایی باشند و بسترهای رشد و اعتلای کمی و کیفی را فراهم کنند.
خوش اقبال اضافه کرد: اگر امروز امنیت و آرامش داریم به لطف خدا و سپس با کمک نیروهای مسلح است که در کنار آن رسانه‌ها نیز موجب شده‌اند فضا به گونه‌ای ایجاد شود که ارامش در جامعه مهیا شود و ما هم از نقطه نظرات آنها استفاده کنند.
وی بیان کرد: در پنج سال اخیر کارهای ارزشمندی در حوزه رسانه انجام شده و باید در امر آموزش توجه جدی به این مهم شود چرا که هنوز با مطلوبیت فاصله داریم.
وی گفت: رسانه باید به آبادانی استان کمک کند و بدون ترس واقعیات را بیان کند و باید ما هم به عنوان دستگاه دولتی در برابر مردم پاسخگو باشیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان اضافه کرد: مطبوعات رکن چهارم دموکراسی است و اگر بخواهیم جامعه را به وضعیت مطلوب برسانیم باید فضای نقدپدیری را برای رسانه مهیا کنیم و رسانه ها باید مشکلات را به مسوولان برسانند و فضایی ایجاد کنند که همه بتوانند اظهار نظر کنند.
خوش اقبال گفت: رسانه امین مردم و مسوولانند و باید قدر آنها را بدانیم و چاره‌ای جز این نداریم که فضایی برای نقد منصفانه برای همه ایجاد کنیم. / فارس

بازدید [ 746757 ]
برچسب ها