سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

جزييات حادثه دلخراش برخورد نفتكش با اتوبوس مسافربرى سنندج

استاندار كردستان در حلقه خبرنگاران در خصوص حادثه برخورد نفتكش با اتوبوس مسافربرى سنندج تهران، گفت: اتفاق ناگوارى بود كه متاسفانه ١١ نفر از همشهريانمان جان خود را از دست دادند و تعدادى هم مصدوم شدند كه حال مصدومين رو به بهبود است و تعدادى از مصدومين نيز از بيمارستان ترخيص شدند.
جزييات حادثه دلخراش برخورد نفتكش با اتوبوس مسافربرى سنندج


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛
بهمن مرادنيا علت حادثه را مشكل نفتكش و برخورد آن با اتوبوس مسافربرى عنوان كرد و در پاسخ به ابهام عراقى بودن نفتكش اظهار داشت: تانكر ايرانى بوده با پلاك ٢٩ كه متعلق به كرمانشاه است. 
وى در پاسخ به يكى از خبرنگاران كه گفت گويا آمار كشته شدگان كمتر از تعداد واقعى اعلام مى شود، خاطرنشان كرد: قرار نيست كسى پنهان كارى كند به هرحال اينها خانواده دارند؛ ١٣ نفر (در اتوبوس)بودند كه ٣ نفر نجات پيدا كردند و مصدومين هم ٥ نفر بودند كه ٣ نفر ترخيص شده اند. 
يكى ديگر از خبرنگاران ممنوعيت تردد كاميون ها از مسير را مطرح كرد كه استاندار اظهار داشت: تيمى مسئول بررسى شده اند البته مسير ديگرى هم براى تردد نداريم. 
مرادنيا همچنين از دستور اكيد خود به نيروى انتضامى و شهردارى سنندج براى اصلاح اين مسير خبر داد. 
وى در پاسخ به پرسش در خصوص نحوه امدادرسانى در محل حادثه نيز گفت: همه امدادگران با تمام وجود تلاش كردند به هرحال مهار كردن آتش ناشى از انفجار يك تانكر چندهزار ليترى سوخت در لحظات اوليه كار مهمى است اما تلاش زحمتكشان آتشنشانى قابل تقدير است.

بازدید [ 926934 ]
برچسب ها