سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

خوش‌اقبال:

جشنوارە فرهنگ و هنر اقوام ایرانی همبستگی ملی را تقویت می‌کند

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار کردستان برگزاری جشنوارە فرهنگ وهنر اقوام ایرانی را عامل وحدت و همبستگی ملی دانست.
جشنوارە فرهنگ و هنر اقوام ایرانی همبستگی ملی را تقویت می‌کند
بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش‌اقبال در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی گفت: از جمله اهداف جشنواره ارتقاء فرهنگ، کمک به نشاط اجتماعی، انسجام اقوام ، تقویت وحدت ملی و حفظ میراث فرهنگی کشور است.
وی با بیان این که برگزاری جشنواره فرصتی برای معرفی پتانسیل های استان به سراسر کشور است ادامه داد: مردم کردستان سال‌هاست در بخش فرهنگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و امیدوارم در سالیان آینده استان‌های بیشتری در جشنواره حضور پیدا کنند.
خوش‌اقبال ایران اسلامی را نمونه عینی  همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام عنوان کرد و افزود: اقوام ایرانی نشان داده‌اند در همه برهه‌ها همراه نظام بوده‌اند که این نشان از فرهنگ والای اقوام  به عنوان خانواده بزرگ ایران اسلامی دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اعلام این که همه وظیفه داریم به برگزاری مطلوب جشنواره کمک کنیم افزود: برگزاری جشنواره فرهنگ وهنر اقوام ایرانی فرصتی مغتنم برای جذب گردشگر و معرفی توانمندی‌های استان به سایر نقاط کشور است.
خوش‌اقبال با بیان این که سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی از دوم تا چهارم تیرماه در سنندج برگزار می‌شود گفت: در این دوره از جشنواره  ۱۵ گروه از نواحی قومیتی ایران در مجتمع فجر سنندج به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

بازدید [ 754623 ]