شنبه 25 مرداد سال 1399

اخبار

با حضور رییس دفتر ریاست جمهوری؛

جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کردستان برگزار شد

جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کردستان به منظور بررسی طرحها، برنامه ها و راهکارهای دولت تدبیر و امید برای پیشرفت و توسعه بیش از پیش این استان برگزار و بر ضروت بهره گیری از ظرفیت های بالای این استان در جهت رشد و پیشرفت اقتصادی کشور تاکید شد.
جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کردستان برگزار شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در این جلسه که عصر چهارشنبه با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد، دکتر محمود واعظی با بیان اینکه حادثه سیل فروردین ماه ۹۸ باوجود رنج و خسارات به مردم، برکاتی از جمله تامین آب پشت سدها و رفع مشکلات محیط زیستی به همراه داشت، تاکید کرد: در این حادثه شاهد همبستگی و همدلی بین همه نهادها، ارگان ها، نیروهای مسلح و مردم بودیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: باید روند کمک رسانی به حادثه دیدگان هدفمند باشد و به همین منظور فرماندهی ستاد مدیریت بحران سیل اخیر با وزارت کشور و استانداری ها است.
دکتر واعظی در ادامه با اشاره به موقعیت ژئوپلتیک استان کردستان و همجواری با کشور عراق، تاکید کرد: همین امر باعث شده تا بخش دولتی و غیر دولتی نگاهی ملی نسبت به توسعه، آبادانی و مسائل این استان داشته باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید براینکه اقتصاد کشور زمانی اصلاح می شود که بودجه دولتی برای سرمایه گذاری در استان ها به صفر و تامین مالی و سرمایه گذاری بانک ها و بخش خصوصی به اوج برسد، گفت: فعالیت و ورود جمعی و تیمی بانک ها و بخش خصوصی در پروژه های کشوری و استانی منجر به تقسیم سود و کاهش ریسک سرمایه گذاری ها می شود.
دکتر واعظی بر ضرورت توجه بیشتر به استان های مرزی از جمله کردستان تاکید و خاطرنشان کرد: این استان ها آئینه کشور هستند چرا که اکثر مبادلات و مراوادت کشورهای همسایه، نه در تهران بلکه دراین استان ها انجام می شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران، شریک اول عراق بوده و بالاترین میزان واردات این کشور از ایران است، گفت: عراق و اقلیم کردستان، فرصتی بسیار عالی برای توسعه صادرات و عبور از تحریم های ظالمانه است چراکه درصورت افزایش حجم مبادلات تجاری، مالی و درهم تنیدگی اقتصادی، جلوی دخالت های بیگانگان در روابط بین کشورها گرفته می شود.
دکتر واعظی با تاکید بر اینکه توسعه خط ریلی به سنندج و در مرحله بعدی به مرز ایران و عراق از سیاست ها و برنامه های جدی دولت تدبیر و امید است، ابراز امیدواری کرد با تامین سرمایه مورد نیاز، این پروژه عملیاتی شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به مزیت های بالای کشاورزی، دامپروری، گردشگری و معادن کردستان، تصریح کرد: باید با حمایت بانک ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال مجریان مناسب دارای اهلیت باشیم.
دکتر واعظی با اشاره به امضای تفاهم نامه با عراق برای احداث ۵ شهرک صنعتی مشترک، افزود: یکی از این شهرک های صنعتی در کردستان احداث می شود.

بازدید [ 522918 ]
برچسب ها