چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

مرادنیا:

جوامع محلی باید حافظ منابع طبیعی باشند/ بیش از ۱۲۰۰ هکتار نهال کاری در کردستان انجام شدە است

استاندار کردستان از جوامع محلی استان درخواست کرد حافظ عرصه‌های منابع طبیعی باشند.
جوامع محلی باید حافظ منابع طبیعی باشند/ بیش از ۱۲۰۰ هکتار نهال کاری در کردستان انجام شدە است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم نهضت همگانی نهال کاری برای ایران سرسبز همزمان با سراسر کشور در منطقه خامسان کامیاران با بیان اینکه یک عزم همگانی برای توجه به منابع طبیعی وجود دارد، افزود: هزار و ۲۰۰ هکتار تعهد دولت برای نهال کاری در سطح استان بود و تاکنون هزار و ۶۳۰ هکتار نهال کاری انجام شده و قرار است این سطح به دو هزار هکتار برسد.
وی با بیان اینکه در سراسر کشور بصورت سراسری ۱۴ میلیون نهال کاشت شده است، ادامه داد: از روستاییان و جوامع محلی درخواست دارم از این عرصه ها مراقبت کنند چرا که بعد از مدتی این طرح در قالب تعاونی به خود آنان واگذار می شود.
مرادنیا اظهار کرد: اعتبار این طرح از محل صندوق توسعه ملی و با دستور رهبر معظم انقلاب تامین شده است که نشان توجه ایشان به ضرورت حفاظت از منابع طبیعی است.
استاندار کردستان نهال کاری در استان را راهکاری برای جلوگیری از نابودی منابع طبیعی ذکر کرد و اظهار داشت: لازم است بخشی از این نهال کاری ها در حاشیه شهرهای استان انجام شود که هم به کاهش آلوده گی هوا کمک خواهد کرد و هم می تواند تبدیل به تفرجگاه برای مردم شود.
وی همچنین تاکید کرد که مسئله ورود فاضلاب روستاهای اطراف به مخزن سدها به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم این مسئله را بصورت بنیادی حل کنیم.
مراسم نهضت همگانی نهال کاری در روستای خامسان و بان سەی از توابع کامیاران با حضور استاندار کردستان، جمعی از مدیران استانی و حضور مردم محلی برگزار شد، در منطقە خامسان کامیاران ٦۱۳ هکتار از عرصە های طبیعی بصورت بذر و نهال، نهال کاری شد.

بازدید [ 15960 ]
برچسب ها