شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

حاميان دولت بايد مشفق‌ترين منتقدين دولت باشند

معاون رييس جمهور و رييس سازمان ادارى و استخدامى كشور، در جمع فعالان مدنى كردستان گفت: حاميان دولت بايد مشفق ترين منتقدان دولت باشند.
حاميان دولت بايد مشفق‌ترين منتقدين دولت باشند

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ جمشيد انصارى در اين ديدار پس از استماع نظرات، ديدگاه ها و انتقادات فعالان سياسى، مدنى، اجتماعى و اقتصادى استان، نقد را عامل مصنونيت عنوان و خاطرنشان كرد: قطعاً دوستانى كه در اين محفل از دولت انتقاد كردند دلسوزترين حاميان دولت هستند و با ديد نقد منصفانه به مسائل كشور نگاه مى كنند.
وى در ادامه به اعتراضات اخير در كشور اشاره كرد و گفت: اين روزها بسيار گفته شده كه دولت بايد به حرف معترضين گوش كند، اما نبايد فرامو كنيم كه اين معترضين تمام ملت ايران نيستند و در اين فرايند بايد آنچه حق است پذيرفته شود و آنچه كه درست نيست با كار اقناعى معترضين را قانع كنيم.
انصارى ادامه داد: ما نمى توانيم با ديد شك و ترديد همه چيز را بنگريم و همه كارهاى دولت را غلط بدانيم و در انتقاداتمان به دولت نبايد فراموش كنيم كه دو و نيم ميليون نفر اداره كننده دولت، بخشى از ملت هستند.
معاون رييس جمهور با اعتراف و ابراز تاسف از قطع رابطه رييس جمهور و فعالين مدنى و اعضاى ستادها پس از انتخابات، اظهار داشت: دولت براى رسيدن به موفقيت بايد بدنه اجتماعى ملت را در كنار خود داشته باشد و لازم است براى با سازى اين رابطه اقدامى اساسى صورت گيرد.
وى همچنين به اهتمام دولت براى تسهيل شرايط فعاليت نهادهاى مدنى اشاره و اضافه كرد: در حوزه زنان نيز بخشى از مطالبات ريشه فرهنگى دارد و بايد در جريان مبارزات اجتماعى محقق شود.
انصارى در اين خصوص به تصميم دولت دوازدهم در افزايش سهم زنان در مديريت ها به ٣٠ درصد اشاره كرد و افزود: يكى ديگر از تصميمات دولت اهتمام در جوان تر كردن مديريت نظام ادارى كشور است.
رييس سازمان ادارى و استخدامى كشور در ادامه با انتقاد از فراوانى دانشگاه ها و فارغ التحصيلان بيكار، اذعان داشت: بايد بدون رودربايستى اعلام كنيم نيروى كار تحصيلكرده نياز نداريم.
وى در بخش ديگرى به انتقادات مطرح شده پيرامون بودجه اشاره كرد و گفت: من كارشناس بودجه هستم و مىگويم كه آنچه سالهاست ما را درگير كرده تصميمات اشتباه در بودجه است.
انصارى همچنين به بحث مرز اشاره و خاطرنشان كرد: مرز را بايد به عنوان فرصت ببينيم نه به عنوان يك تهديد امنيتى.
معاون  ييس جمهور در پايان با  ديگر به اتفاقات و اعتراضات اخير اشاره كرد و اظهار داشت: آنچه اتفاق افتاد نتيجه يك نارضايتى تاريخى در حوزه هاى مختلف بود و صرفا به عملكرد ٥ ساله دولت بر نمى گردد، البته در ٢-٣ سال اخير هم اشتباهاتى در بعد اقتصادى رخ داده اما بايد علتها شناسايى و سهم هر دوره تاريخى مشخص شود.

برچسب ها