سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حسابداران و ذیحسابان بازوی توانمند مدیران هستند

استاندار کردستان در جمع ذیحسابان استان گفت: حسابداران و ذیحسابان بازوی توانمند مدیران هستند و باید مدیر را در حساب های مالی و هزینه کردها هدایت کنند.
حسابداران و ذیحسابان بازوی توانمند مدیران هستند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست هم اندیشی ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی با استاندار، ضمن تبریک کسب رتبه برتر کشور در اجرای حسابداری تعهدی خاطرنشان کرد: بخشی از توسعه استان نیازمند آن است که شما مسائل مالی دستگاه های اجرایی را با همدلی و همراهی کنترل کنید. 
وی اذعان داشت: حسابدار، در بخش خصوصی جایگاه خود را به خوبی پیدا کرده و در بخش دولتی نیز حسابداران و مدیران مالی باید ارتباط خود با مدیران را افزایش داده و آنها را راهنمایی و کمک کنند. 
مرادنیا در این خصوص اظهار داشت: خودرای بودن مدیران به این امر بستگی دارد که در خصوص نقش حسابداران و مدیران مالی تا چه حد توجیه باشند و از مشاوره های خوب مدیران مالی و ذیحسابان خود بهره بگیرند. 
استاندار کردستان اهمیت کار ذیحسابان را از چند بُعد حائز اهمیت دانست و گفت: نقش شما در سلامت مالی ادارات بسیار موثر است و با توجه به محدودیت اعتبارات، استان، تصمیم سازی و تصمیم گیری در هزینه کردها بسیار مهم است. 
وی افزود: جذب اعتبارات نکته مهم دیگری است که به دقیقه ۹۰ کشیده می شد و کامل جذب نمی شد که این مهم نیز باید به کمک ذیحسابان به درستی اجرا شود. 
مرادنیا در ادامه بر لزوم توجه به مساله صرفه جویی مخصوصا در اعتبارات هزینه ای تاکید کرد و ادامه داد: شما همچنین باید کمک کنید که از ظرفیت های قانون بودجه به درستی استفاده کنیم. 
وی ثبت اموال دستگاه ها را امر مهم دیگری در حوزه کاری ذیحسابان و مدیران مالی عنوان کرد و یادآور شد: در برخی ادارات ممکن است به دلیل کم اطلاعی، بخشی از این اموال که بیت المال محسوب می شود ثبت و مستند نشده باشد که باید شناسایی و پیگیری شود. 
استاندار کردستان همچنین مسائل مربوط به حوزه سرمایه گذاری را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در بحث جذب سرمایه گذار، تسهیل کار و صدور مجوزها، لازم است همت خاصی به خرج دهید.

بازدید [ 589836 ]
برچسب ها