جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

حضور مدیران کل در نشست‌های دولت و بخش خصوصی ضروری است

استاندار کردستان بر اهمیت حضور مدیران کل در نشست‌های گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای تسریع در پیشبرد امور و حل مشکلات تاکید کرد.
حضور مدیران کل در نشست‌های دولت و بخش خصوصی ضروری است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مراد نیا در بیست ششمین نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی سنندج به اهمیت تعامل دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت مسئله لازم است مدیران کل خود شخصا در این جلسات حضور داشته باشند و از فرستادن نماینده خودداری کنند.
وی افزود: عدم حضور مدیران به پراکنده کاری و عدم پیشبرد مطلوب امور منجر می شود چرا که ما در این جلسات بر عملیاتی و اجرایی شدن کارها تاکید داریم.
مرادنیا با بیان اینکه همه ما مشکلات استان را می دانیم و باید با دسته بندی موانع در صدد رفع آنها براییم گفت: مشکلاتی در خصوص مسایل اقتصادی و حضور جدی تر بخش خصوصی در استان وجود دارد که باید دسته بندی شده و در چند جلسه مرتفع شوند و مشکلاتی هم در قانون وجود دارد که وظیفه نمایندگان است که باید در مجلس برطرف شود.
وی ضمن درخواست از اتاق بازرگانی سنندج برای دسته بندی مشکلات فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و ادارات دولتی گفت: در این نشست ها باید تلاش کنیم مشکلات موجود را در زمان کم حل کنیم و در سال آینده با کمترین گیر اداری امورات و مسایل پیش برود.
استاندار کردستان همچنین به ظرفیت های مطلوب شهرستانها برای سرمایه گذاری نیز اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی بسته های سرمایه گذاری متناسب با هر شهرستان را تهیه کند تا بر اساس این بسته ها زمینه برای جذب افراد سرمایه گذار فراهم شود.
مرادنیا همچنین به برگزاری ۲۶ نشست دولت و بخش خصوصی با توجه به میزان خروجی آن اشاره کرد و افزود: برگزاری تعداد بالای جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ملاک نیست، ملاک ما میزان خروجی این جلسات است و همه تلاش ما باید متمرکز بر حل اساسی و ریشه ای مشکلات و موانع باشد.

بازدید [ 612864 ]
برچسب ها