شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

معاون سیاسی استاندار کردستان

حفظ سلامت جامعه اولویت اصلی دولت است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: اولویت اول و آخر دولت سلامت مردم و جامعه است و نکته کلیدی در مبارزه با ویروس کرونا بالابردن حساسیت جامعه نسبت به رعایت بهداشت فردی و عمومی است.
حفظ سلامت جامعه اولویت اصلی دولت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در جلسه ستاد جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا شهرستان مریوان با بیان این مطلب اظهار داشت: البته این روند نبایستی به‌گونه‌ای صورت گیرد که ایجاد استرس و نگرانی برای شهروندان را در پی داشته باشد.
وی افزود: اطلاع‌رسانی صحیح، درست و مستند مبتنی بر اطلاعیه‌ها، آمار و داده‌های مراجع رسمی توسط رسانه‌های جمعی و فضای مجازی می‌تواند کمک شایانی به ارتقای شاخص‌های مدیریت مبارزه با ویورس کرونا کند و لذا در این شرایط حساس تقاضای مسئولیت‌پذیری بیشتر رسانه‌ها و به‌ویژه رسانه‌های فعال در حوزه فضای مجازی را داریم.
    حسین خوش‌اقبال همچنین در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های پرسنل شبکه بهداشت و کادر درمان، گفت: این نیروهای خدوم مدافعان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و جامعه قدردان رشادت‌های آنها بوده و هست.
 وی همچنین با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور افزود: شرایط خاص تحریم و وجود پاره‌ای کمبودهای ناشی از آن در کشور، همکاری و همراهی مردم و کلیه دستگاه‌های اجرایی جهت عبور از بحران ویروس کرونا را ایجاب می‌کند.
   وی با اشاره به همزمانی شیوع این ویروس و جشن‌های نوروز در منطقه، گفت: برای دفاع از سلامت شهروندان هیچگونه مجوزی جهت برگزاری مراسم‌ها و جشن‌های نوروزی چه در شهرها و چه در روستاها  از سوی مراجع مربوطه ارایه نمی‌شود و مسئولیت تخطی از این موضوع برعهده برگزارکنندگان خواهد بود.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان همچنین بر تعطیلی و نظارت بر عدم‌ فعالیت اماکن غیربهداشتی مانند قلیان‌سراها، کلوپ‌های بازی و سایر امکان عمومی جهت مدیریت بهتر مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.
   حسین خوش‌اقبال در پایان گفت: موقعیت مرزی و ترانزیتی این شهرستان ایجاب می‌کند اکیپی متشکل از شبکه بهداشت، هلال احمر، شهرداری و نیروی انتظامی در ورودی شهر جهت کنترل و معاینه رانندگان کامیون‌ها و فعالان حوزه ترانزیت،‌ مستقر شوند.
لازم به ذکر است معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان طی این سفر یک روزه ضمن بازدید از بیمارستان فجر به عنوان بیمارستان معین ارایه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان با کادر درمان و بیماران ملاقات کرده و از نزدیک در جریان روند خدمات‌دهی به بیماران درگیر ویروس کرونا در مریوان قرار گرفت.

بازدید [ 290073 ]
برچسب ها