چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

حفظ و توسعە جنگل‌ها هموارە باید در اولویت برنامە‌ریزی‌ها قرار بگیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر حفظ و توسعە جنگل‌ها بە عنوان یک اولویت مهم و حیاتی در برنامە‌ریزی‌ها تاکید کرد.
حفظ و توسعە جنگل‌ها هموارە باید در اولویت برنامە‌ریزی‌ها قرار بگیرد

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در جلسه شورای اداری و معارفه فرماندار شهرستان مریوان ضمن هشدار به تخریب گران منابع ملی در مریوان گفت: در صورت ادامه تخریب منابع ملی و جنگل ها با قاطعیت با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی خواستار همکاری بیشتر فعالین زیست محیطی و سازمانهای مردم نهاد شهرستان با مسئولین در راستای حفظ منابع طبیعی شد و ضمن تقدیر از این فعالیت‌ها افزود: منابع طبیعی یکی از عوامل مهم و اساسی توسعه در هر جغرافیایی است و از مظاهر و نمادهای برجسته منابع طبیعی، جنگل ها و مراتع به شمار می رود.

خوش اقبال با بیان اینکه جنگل های منطقه مریوان و سروآباد، علاوه بر اینکه مانند نگینی سبز، باعث زیبایی فوق العاده منطقه شده است و نقش مهمی برای توسعه گردشگری دارد اظهار کرد: جنگل ها علاوه بر جذب گردشگران، نقش بی نظیری، در تعدیل آب و هوای منطقه و جلوگیری از فرسایش خاک و زمین و همچنین جلوگیری از سیلاب های مخرب سالیانه دارد و بنابراین تمام مسئولان ذیربط حفظ و توسعه جنگل ها و مراتع را همیشه به عنوان یک اولویت اساسی دربرنامه ریزی ها واقدامات اجرایی مدنظرداشته باشند.

وی ادامه داد؛ قاطعانه و بدون هیچگونه اغماضی مانع از هرگونه تجاوز و آسیب زدن به جنگل ها خواهیم شد و با متخلفان برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در ادامه ضمن تقدیر از زحمات کادر پزشکی و درمانی شهرستان مریوان در راستای مقابله با ویروس کرونا از زحمات و تلاشهای مجاهدانه آرتیکاس اقبال در طول ۱۲ ماه سرپرستی فرمانداری مریوان اشاره کرد و حکم صادر شده از سوی وزیر محترم کشور برای اقبال به عنوان فرماندار مریوان به در جمع اعضای شورای تامین و اداری شهرستان به وی اعطا کرد.

بازدید [ 98439 ]
برچسب ها