دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون استاندار در جلسه كارگروه تنظيم بازار:

حقوق مصرف كننده خط قرمز ماست

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان تاكيد كرد: حقوق مصرف كننده خط قرمز ماست و حقوق توليد كننده نيز هم عرض آن بوده و بايد رعايت شود.
حقوق مصرف كننده خط قرمز ماست


به گزاش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در يازدهمين جلسه تنظيم بازار استان در خصوص تعيين قيمت مرغ در بازار، اظهار داشت: ما استان توليد كننده مرغ هستيم به همين دليل قيمت تمام شده آن در كردستان نبايد از استان هاى همجوار بيشتر باشد. 
وى ضمن تاكيد بر اهميت پايدارى توليد، خاطرنشان كرد: در نظر گرفتن سود توليدكنندگان زمينه پايدارى توليد را فراهم مى كند اما از سوى ديگر بايد حقوق مصرف كنندگان نيز رعايت شود. 
فيروزى تاكيد كرد: رعايت حقوق مصرف كنندگان خط قرمز ماست و حقوق توليد كنندگان نيز هم عرض با حقوق مصرف كنندگان است و بايد رعايت شود. 
معاون اقتصادى استاندار در ادامه يادآور شد: وظيفه اين كارگروه تامين و توزيع كالاهاى اساسى مردم است و با توجه به اينكه امروز با شرايط جديدى روبرو هستيم بايد بر اساس دستورالعمل هاى جديد اقدام كنيم بنابراين لازم است اتحاديه هر روز قيمت مرغ زنده را اعلام و جهادكشاورزى نظر كارشناسى و تخصصى خود را در اين خصوص اعلام نمايد. 
فيروزى همچنين از فعالين حوزه توليد تا توزيع مرغ خواست فداكارى كنند و با به حداقل رساندن حاشيه سود كمك كنند تا آرامش به بازار بازگردد. 
وى با اذعان به اينكه بازاريان كردستان افرادى متدين و منصف هستند متذكر شد: حتى اگر يك نفر از ميان اين جمع مرتكب كم فروشى شود، قابل اغماز نيست چرا كه هم به مصرف كنندگان و هم به هم صنفان خود ظلم كرده است.
فيروزى، ايجاد زنجيره توليد را در كاهش قيمت تمام شده مرغ براى مصرف كنندگان موثر دانست و به اهتمام جهاد كشاورى در توسعه اين زنجيره اشاره كرد. 
در ادامه اين جلسه مشكل حمل و صادرات سيمان و همچنين حمل گندم خريدارى شده از كشاورزان مورد بحث قرار گرفت و فيروزى از مديركل حمل و نقل و پايانه هاى استان خواست با توجه به اهميت اين دو موضوع براى استان، سرعت حمل گندم افزايش يابد و اقدامات انجام شده در راستاى رفع مشكل صادرات سيمان و حمل آن توسط طرف عراقى پيگيرى شود. 
شايان ذكر است، در پايان اين جلسه مديركل صنعت، معدن، تجارت كردستان از تشكيل ستاد تشديد مبارزه با احتكار و اختفا در استان خبر داد و تاكيد كرد: اين ستاد در برخورد با متخلفين اقدامات عملياتى شديدى خواهد داشت.

بازدید [ 593085 ]
برچسب ها