دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

معاون استاندار کردستان:

حق مردم کردستان است که رسانه‌های ما حرفه‌ای تر عمل کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، با ابراز خرسندی از بالا بودن سواد رسانه‌ای مردم کردستان، گفت: حق این مردم است که رسانه های ما حرفه ای تر عمل کنند.
حق مردم کردستان است که رسانه‌های ما حرفه‌ای تر عمل کنندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جشن روابط عمومی های استان، ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی با اذعان به نقش و جایگاه مهم روابط عمومی در سازمان ها، خاطرنشان کرد: از مدیران باید به روابط عمومی های خود باور داشته باشند و لازم است ارتباط سازمان ها با مردم را بیشتر کنیم چرا که مردم ولی نعمت ما هستند و باید در جریان همه امور قرار گیرند. 
وی از مدیران روابط عمومی ها و اهالی فرهنگ و هنر خواست تلاش کنند تا امید به جامعه باز گردد. 
فیروزی در این خصوص افزود: وجود امید در جامعه توسعه اجتماعی را ابجاد می کند و امروز بیشتر از هر زمان دیگر به امید و اتحاد نیاز داریم که این دو عنصر را باید در رسانه ها جستجو کنیم. 
وی مسؤولیت پذیری در انتشار اخبار را وظیفه ای بر عهده اهالی رسانه عنوان کرد و یادآور شد: همه اخبار، واقعیت نیست بنابراین لازم است مسؤلیت پذیری را به محبوبیت ترجیح دهیم تا جامعه را به سلامت هدایت کنیم. 
معاون استاندار با یادآوری قدرت رسانه و روابط عمومی، خاطرنشان کرد: این قدرت هم می تواند در راستای سازندگی باشد و هم تخریب. 
وی افزود: در راه سازندگی، دموکراسی بدون رسانه میسر نیست و در ایجاد توسعه، صلح و رفاه، رسانه ها همیشه نقش موثر داشته اند. 
فیروزی همچنین از رسانه های استان خواست با درج نکات مثبت و داشته ها در کنار مطالب منفی و کمبودها، به مردم حق انتخاب بدهند چراکه حق انتخاب، معنی واقعی توسعه را محقق می کند. 
وی در ادامه یادآور شد: در دنیا هیچ الگوی توسعه ای وجود ندارد که با تمرکز بر نداشته ها به توسعه دست یافته باشند لذا باید تمرکز را بر داشته ها بگذاریم اما نباید فراموش کنیم که داشته ها همه مشکلات ما را حل خواهند کرد بلکه برای رسیدن به خوشبختی و شادکامی در سطح فردی و اجتماعی، باید مساله را حل کنیم. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ادامه داد: ما رشد نمی کنیم چون امیدها را تقویت نمی کنیم و عدم تقویت امیدها سبب خروج سرمایه های معنوی از استان می شود. 
فیروزی افزود: بدون انباشت سرمایه های مادی و معنوی، توسعه میسر نیست. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: فضای فرهنگی و کسب و کار ۲ ظرف متصل به هم هستند و در کردستان تا فضای فرهنگی را نسازیم توسعه اقتصادی ایجاد نخواهد شد.

بازدید [ 298566 ]
برچسب ها