شنبه 10 اسفند سال 1398

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان:

حل مسئله بیکاری و تراکم جمعیت در شهرها با بهبود زندگی و فضای کسب و کار روستایی امکانپذیر است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: راه حل نهایی مشکل بیکاری شهری و تراکم جمعیت در حواشی شهرها در گرو بهبود محیط و فضای کسب و کار روستایی است.
حل مسئله بیکاری و تراکم جمعیت در شهرها با بهبود زندگی و فضای کسب و کار روستایی امکانپذیر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، امیر قادری در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان این مطلب اظهار کرد: این موضوع به آن علت است که بخش عظیمی از  جمعیت کشور در نقاط روستایی زندگی می کنند.
وی با اشاره به در نظر گرفته شدن تسهیلات اشتغالزایی روستایی افزود: در پرداخت این تسهیلات تلاش بر این بوده تا زون بندی مناطق روستایی مدنظر قرار بگیرد؛ چراکه این امر موجب رقابتی شدن مناطق روستایی و افزایش سهم ارزش افزوده صنعت و خدمات در مناطق روستایی استان شود.
معاون استاندار کردستان تصریح کرد: به عنوان نمونه در نقاط روستایی شهرهای قروه، بیجار، دیواندره، سقز و سنندج توجه به صنایع تبدیلی کشاورزی می تواند مد نظر باشد و در نقاط روستایی شهرستانهای سروآباد، مریوان و بانه هم توجه به صنعت و گردشگری می تواتد لحاظ شود.
قادری تاکید کرد: این تسهیلات صرفا مخصوص مناطق و نواحی روستایی است و مناطق شهری و شهرکهای صنعتی را شامل نمی شود.
وی در ادامه گفت: تلاش شده تا در پرداخت تسهیلات روستایی به توسعه کسب و کارهای خانگی با محوریت زنان روستایی در کردستان و ارتقای سهم آنها در اقتصاد روستا توجه شود.
معاون استاندار کردستان تاکید کرد: همه فرمانداران، بخشداران و دستگاه های اجرایی، باید کارگزاران را توجیه کرده و طرحهای توسعه روستایی به دفتر امور روستایی استانداری پیشنهاد شود.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از این تسهیلات روستایی که با نرخ سود 8 درصد می باشد، می تواند فرصت مناسبی برای ارتقای تولید و توسعه اشتغال روستایی در کردستان باشد.

برچسب ها