شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

حل مشكل بيكارى در كردستان به عزم جدى تر و تلاش گسترده تر نياز دارد

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان با تاكيد بر لزوم تسريع در جذب اعتبارات اشتغال فراگير و اشتغال پايدار روستايى، گفت: حل مشكل بيكارى در كردستان به عزم جدى تر و تلاش گسترده تر نياز دارد.
حل مشكل بيكارى در كردستان به عزم جدى تر و تلاش گسترده تر نياز دارد


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛
حسين فيروزى در اولين جلسه گارگروه تخصصى اشتغال استان در سال ٩٧، يادآور شد: اگر نتوانيم سهم استان از اعتبارات اشتغال فراگير و اشتغال پايدار روستايى را تا اواسط خرداد جذب كنيم، پس از آن استان هاى ديگر سهم كردستان را نيز جذب مى كنند.
وى افزود: براى اينكه بتوانيم ظرف ٢ ماه آينده مبلغ ٦٤٢ ميليارد سهم اشتغال فراگير و ٢٤٠ ميليارد سهم اشتغال پايدار روستايى را جذب كنيم لازم است با زمانبندى دقيق، طى يك هفته آينده با كمك كارشناسان بانك ها تمامى اطلاعات در سامانه كارا ثبت شود تا در جلسه آينده يك آمار واحد داشته باشيم.
فيروزى از مديران بانك ها خواست شخصا پرداخت ها را پيگيرى كنند و براى پرداخت تسهيلات منتظر سامانه كارا نباشند.
معاون استاندار در ادامه با اشاره به سهم بندى اعتبارات روستايى براى طرح هاى كشاورزى، صنعتى، فناورى اطلاعات، گردشگرى و ... از مديران دستگاه هاى اجرايى و بانك ها خواست به سهم ابلاغى محدود نباشند و در سقف  ٢٦٠ ميليارد تومان طرح را ثبت كنند.
وى همچنين افزود: ضمن رعايت سهم هر شهرستان، مسير پرداخت تسهيلات، دستگاه اجرايى، دبيرخانه كارگروه اشتغال و بانك ها تعريف شود و تا ٢٠ خرداد پرداخت ها انجام شود.
فيروزى در خصوص طرح هاى فناورى اطلاعات در حوزه اشتغال روستايى، با پرداخت تسهيلات به طرح هايى كه محل استقرار فيزيكى آنها در شهرها و اشتغالزايى آن در روستاهاست موافقت كرد ضمن دستور تشكيل كارگروهى براى بررسى اين طرح ها، خواستار حمايت از طرح هاى نوآورانه شد.
در ادامه اين جلسه مقرر شد ٤ شهرستان مرزى بانه، مريوان، سقز و سروآباد جزو مناطق محروم محسوب شوند و طرح هاى اين شهرستان ها مشمول اعتبارات روستايى و همچنين تخفيف هاى مناطق مرزى و محروم شود.
معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان به سهم صنعت از اعتبارات اشتغال پايدار روستايى نيز اشاره و خاطرنشان كرد: صنعت، ارزش افزوده در توليد را ايجاد مى كند و توسعه يافتگى كشورها با توسعه صنعتى سنجيده مى شود بنابراين از روساى بانك ها انتظار داريم سقف اعتبارات ابلاغى سهم صنعت ازاعتبارات اشتغال روستايى را رعايت كنند.
فيروزى در پايان با اشاره به پيش بينى اشتغالزايى ٢٠ هزار نفرى اعتبارات اشتغال فراگير و روستايى در كردستان، تاكيد كرد: بانك ها نقش مهمى در اشتغال استان دارند و انتظارات مردم و دستگاه هاى اجرايى از بانك ها به دليل همين نقش مهم است.

بازدید [ 593598 ]
برچسب ها