دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

حمایت از صنایع تبدیلی کشاورزی گامی موثر در اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده در کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، تاکید کرد: حمايت از صنايع تبديلی كشاورزی به لحاظ ارزش افزوده و اشتغالزايی زياد و مزيت استان در اين بخش، بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.
حمایت از صنایع تبدیلی کشاورزی گامی موثر در اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده در کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی، تکمیلی و فرآوری حوزه کشاورزی در سنندج، بر لزوم حمایت و تلاش در راستای رفع مشکلات این واحدها تاکید کرد و افزود: حمایت از این صنایع می تواند کمک شایانی در بهره برداری بهینه از محصولات کشاورزی و باغی استان باشد.‌
وی ضمن یادآوری ظرفیت بالای استان در حوزه کشاورزی، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم از اعتبارات تبصره ۱۸ سهمی بیشتر از آنچه به کردستان تخصیص یافته، جذب کنیم. 
شایان ذکر است، هم اکنون ۴۰ جواز تاسیس صنایع تبدیلی در سنندج آماده و منتظر دریافت تسهیلات هستند. 
در گزارش های مطرح شده در این بازدیدها همچنین اعلام شد، سهم کشاورزی استان از محل منابع تبصره ۱۸ مبلغ ۳۰ میلیارد تومان است اما در حال حاضر ۵۷ طرح در استان کردستان آماده دریافت تسهیلات و نیازمند ۱۶۰ میلیارد تومان هستند. 
از دیگر آمارهای مطرح شده در این بازدیدها می توان به صدور ۱۱۱ پروانه بهره برداری، ۸۶ طرح در حال احداث، حدود ۱۰۰ جواز تاسیس و ۲۷۸ موافقت نامه اصولی، در سطح استان، اشاره کرد. 
واحدهایی که امروز توسط معاون اقتصادی استاندار، مدیرکل جهادکشاورزی، فرماندار سنندج و جمعی دیگر مورد بازدید قرار گرفت، عبارتند از: سردخانه، قطعه بندی و بسته بندی گوشت سفید- فرآوری میوه جات، ترشی و آلوچه- تولید پوره میوه جات- تولید و بسته بندی عرقیات گیاهی- بسته بندی روغن حیوانی- بسته بندی تخم مرغ اطلس- تولید پنیر لاکتیکی و پیتزا- فرآوری زیتون- تولید بستنی عسل- تولید آدامس طبیعی بَن- تولید مکمل های غذایی گیاهی- تولید ترشیجات و مرباجات- بسته بندی تخم مرغ هگتاروژ- فرآوری و بسته بندی سبزیجات- بسته بندی عسل ملکه کردستان

بازدید [ 204630 ]
برچسب ها