چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار کردستان؛

حمایت و حاشیه امن سیستم اداری کردستان برای فعالان قانونمند عرصه اشتغال، تولید و صادرات

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، ضمن اعلام حمایت قاطع تمامی مسؤولان استان از فعالیت های شفاف و قانونی در زمینه اشتغال، تولید و صادرات افزود: فعالان این حوزه در سیستم اداری استان از حاشیه امن برخوردار هستند.
حمایت و حاشیه امن سیستم اداری کردستان برای فعالان قانونمند عرصه اشتغال، تولید و صادرات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه کردستان افزایش صادرات را شاخص خوبی برای اقتصاد عنوان و خاطرنشان کرد: خوشحالیم که علیرغم مسائل و مشکلات موجود، طی ۷ ماه گذشته صادرات کردستان با۴۰ درصد افزایش رقم ۷۰۷ میلیون دلار تا پایان مهرماه را نشان می دهد. 
وی همچنین به افزایش ۱۷ درصدی و رقم ۳/۷ میلیارد دلاری مبادلات مرزی استان اشاره کرد و افزود: این امر نشان می دهد که کردستان سکوی مناسبی برای صادرات کشور است. 
فیروزی با اذعان به وجود مشکلات بر سر راه صادرات، یادآور شد: برخی از این مسائل ملی است از جمله تغییر ناگهانی و سریع دستورالعمل ها یا مساله پیمانسپاری ارزی که نیازمند کمک نمایندگان مجلس و وزارت صمت است و باید در سطح ملی حل شود. 
معاون اقتصادی استاندار در ادامه برخی مسائل را نیز مربوط به سطح استان دانست و تاکید کرد: ارتباطات میان فعالان و مسؤلان حوزه صادرات باید ارگانیک تعریف شود چون با ارتباطات مکانیکی و معمول این مشکلات حل نمی شود. 
وی توسعه صادرات را بهترین خدمت به کردستان عنوان کرد و با گله مندی از اینکه برخی دستگاه های استانی خود را به دستگاه های ملی گره زده اند به مسؤلان حوزه صادرات اطمینان داد هرکس برای توسعه صادرات استان تلاش کند نه تنها توبیخ نخواهد شد بلکه مورد تشویق قرار خواهد گرفت. 
فیروزی در این مراسم۳۰ هکتار زمین مرز باشماق مریوان را کم و توسعه آن را ضروری دانست و از دستگاه های ذیربط خواست این امر را به سرعت برنامه ریزی کنند. 
وی همچنین به تلاش های ملی و استانی برای به فعلیت رسیدن ظرفیت بازارچه سیف سقز اشاره کرد و در خصوص حضور شرکت سبک بار در مرز باشماق نیز اظهار داشت: این حضور پس از اظهار نظر واحد حقوقی وزارت کشور انجام شده و از سوی دیگر ما نمی توانیم از اجرای پرتوکل های دو کشور (ایران و عراق) جلوگیری کنیم بلکه باید به آن احترام بگذاریم.

بازدید [ 580203 ]
برچسب ها