یک شنبه 6 بهمن سال 1398

اخبار

استاندار کردستان:

حوزه‌ی دام و کشاورزی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های اقتصادی کردستان است

استاندار كردستان دامپرورى و كشاورزى را يكى از مهمترين ظرفيت هاى اقتصادى استان عنوان كرد و عملكرد دامپزشكى را حافظ اين سرمايه دانست.
حوزه‌ی دام و کشاورزی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های اقتصادی کردستان است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در ديدار با رييس سازمان دامپزشكى كشور، با اذعان به ابراز رضايتمندى توليدكنندگان حوزه دام و طيور از عملكرد دامپزشكى استان، خاطرنشان كرد: حوزه دام و كشاورزى يكى از مهمترين ظرفيت هاى اقتصادى كردستان محسوب مى شود اما مرزى بودن استان سلامتى آن را تهديد مى كند، لذا تجهيز و توجه ويژه به اين حوزه مى تواند از بروز  آسيب هاى جبران ناپذير پيشگيرى كند.
وى همچنين به توان بالاى كردستان در توليد گوشت اشاره كرد و افزود: با توجه به علاقه مندى ذائقه مردم به گوشت وارداتى نمى توان واردات را قطع كرد اما مى توانيم با شناخت ذائقه كشورهاى مقصد صادراتى خود، ما هم توليدات دامى خود را صادر كنيم.
استاندار كردستان در پايان از محصولات لبنى به عنوان يكى از كالاهاى صادراتى توجيه دار استان نام برد و يادآور شد: تعرفه هاى اعمال شده از سوى كشور عراق، صادرات اين محصول را با مشكل مواجه خواهد كرد كه با توجه به عدم وجود اين تعرفه براى تركيه بازار عراق را از دست ايران خارج مى كند.
وى خواستار مذاكره و پيگيرى اين مشكل از سوى وزارت امور خارجه كشورمان شد.

بازدید [ 551589 ]
برچسب ها