جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان

خانه های امید بازنشستگی در کردستان تاسیس می شود

استاندار کردستان گفت: به مننظور رفاه حال بازنشستگان کردستانی خانه های امید بارنشستگی در شهرستان های تابعه استان تاسیس می شود.
خانه های امید بازنشستگی در کردستان تاسیس می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا شامگاه امروز در دیدار با روسای کانون های بازنشستگی دستگاههای اجرایی استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: این خانه ها برای کمک به افراد بازنشسته برای سپری کردن اوقات فراغت آنها همراه با ارائه خدمات رفاهی، ورزشی، فرهنگی و دیگر نیازهای آنها تاسیس می شود.

وی افزود: مدیران دستگاههای اجرایی استان باید شرایط را برای ارائه خدمات مناسب بازنشستگان خود فراهم کرده و از جایگاه و منزلت آنها به نحو شایسته تجلیل کنند.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود بر لزوم ارائه مطلوب خدمات و کمک هزنیه درمانی از طریق بیمه های تکمیلی به بازنشستگان و خانواده های آنها تاکید کرد.

وی بازنشستگان را منابع انسانی ارزشمند همراه با تجارب ارزنده برشمرد و خواستار استفاده از تجربیات آنها به عنوان مشاورین در دستگاههای اجرایی استان شد.

مرادنیا تشکیل صندوق های امداد و حمایت مالی بازنشستگی در کانونهای بازنشستگی دستگاههای اجرایی را اقدامی در جهت رفع برخی مشکلات و نارسایی های جامعه بازنشستگی استان دانست و از حمایت مالی استانداری به این صندوق های خبر داد.

در ادامه این جلسه استاندار کردستان دستورات لازم را برای تشکیل تعاونی مسکن بازنشستگان استان با هدف خانه دار شدن برخی از بازنشستگان فاقد منزل مسکونی صادر کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا صندوق بازنشستگی کشور با سرمایه گذاری در استان کردستان بستر لازم برای حمایت ازمعیشت بازنشستگان و اشتغال فرزندان آنها فراهم کند.

 

بازدید [ 32205 ]
برچسب ها