چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون استاندار تاکید کرد:

خدمات سالم و صادقانه در مرز باشماق ارائه شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان بر لزوم تسریع در ساماندهی مرز رسمی باشماق و ارائه خدمات سالم و صادقانه در این مرز تاکید کرد.
خدمات سالم و صادقانه در مرز باشماق ارائه شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه کمیته ساماندهی مرز باشماق، خواستار تسریع در برگزاری مزایده واگذاری محوطه ترانشیپ منت و انبارهای تجاری این مرز، توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان شد و خاطرنشان کرد: باید تمامی اقدامات و خدمات لازم، احصاء و در شرایط مزایده اعلام شود.
وی متذکر شد: اگر این ارداره کل نتواند تا پایان هفته جاری مزایده را برگزار کند، استانداری ورود خواهد کرد.
وی تصریح کرد: مرز باشماق و ساماندهی آن به ۲ دلیل برای کردستان در اولویت قرار دارد، اول اینکه نشان دهیم استانی هستیم که می توانیم مرزی داشته باشیم که در هر شرایطی فعال بماند و دوم اینکه قدرت چانه زنی برای منطقه آزاد مریوان را بالا ببریم.
جعفری در ادامه یادآور شد: خوشبختانه هماهنگی و همکاری دستگاه ها در رفع سریع مشکل تردد در مرز پس از شیوع کرونا موجب شد، باشماق فعال ترین مرز کشور در این شرایط باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در خصوص ساماندهی نیروی انسانی فعال در باشماق نیز اظهار داشت: قطعا بارگیری و تخلیه به صورت مکانیزه بهتر است اما فعلا برای پیشگیری از بیکاری افراد و عواقب آن، ترجیحا این خدمات توسط  نیروی انسانی و غیرمکانیزه ارائه می شود.
جعفری در پایان با اشاره به اینکه مسجد نمادی ارزشمند در جمهوری اسلامی است، از اعلام آمادگی خیر مریوانی برای ساخت مسجدی شایسته نام ایران، در مرز باشماق خبر دارد.

بازدید [ 133038 ]
برچسب ها