سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

خود تحریمی‌ها باید برداشتە شود/در مرز باشماق هنوز به مدیریت واحد نرسیده‌ایم

استاندار کردستان بر ضرورت حذف و برداشته شدن خود تحریمی‌ها و همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.
خود تحریمی‌ها باید برداشتە شود/در مرز باشماق هنوز به مدیریت واحد نرسیده‌ایمبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه کارگروه مقابله با تحریم های استان با بیان این مطلب گفت: گام اول موفقیت در مقابله با تحریم ها برداشتن خود تحریمی ها است که بواسطه ناهماهنگی ها و عدم مدیریت صحیح به وجود آمده است.
وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از ادارات بخشی نگر و تنها به منافع اداره متبوع خود می اندیشند گفت: وظیفه همه ما در نهایت خدمت به مردم است و انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی همسوتر و روانتر با همدیگر کار کنند.
مرادنیا مانع تراشی در مسیر کارها را آسان و برداشتن موانع و محدودیت ها امری دشوار قلمداد کرد و افزود: هم اکنون فرصت های خوبی برای رونق صادرات و افزایش ترانزیت از مرز باشماق مریوان فراهم است و نباید با ناهماهنگی این فرصت از دست برود.
وی افزود: در آینده نزدیک مرز سیرانبند هم به روی مسافران باز می شود و ما باید از دو مرز بشماق وسیرانبند نهایت استفاده و بهره برداری را داشته باشیم.
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود با انتقاد از وجود ناهماهنگی و بهم ریختگی در مرز باشماق مریوان گفت: ما در این مرز هنوز به مدیریت واحد نرسیده‌ایم  و علیرغم برگزاری چندین جلسه و بازدید هنوز به جایی نرسیدیم و کسی نیز در این رابطه خود را پاسخگو نمی داند.
وی اظهار داشت: لازم است گام‌های عملی و اساسی برای رفع مشکلات مرز باشماق برداشته شود، تا از فرصت تجاری ایجاد شده با اقلیم کردستان عراق بهره مند شویم.

بازدید [ 509010 ]
برچسب ها