شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان در جمع مردم روستای نگل؛

خود را شریک شادی و سختی مردم می‌دانیم/ گازرسانی بە روستاهای باقیماندە بخش کلاترزان تسریع خواهد شد/بخش کلاترزان مستعد توسعه کشاورزی است

استاندار کردستان در دهمین و آخرین روز از ایام دهه فجر از بخش کلاترزان و روستای نگل بازدید کرد.
خود را شریک شادی و سختی مردم می‌دانیم/ گازرسانی بە روستاهای باقیماندە بخش کلاترزان تسریع خواهد شد/بخش کلاترزان مستعد توسعه کشاورزی است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مسجد جامع روستای نگل با بیان اینکه گازرسانی به روستای نگل کاری سخت اما ارزنده است گفت: ما به عنوان مسئولان این استان خود را در شادی و سختی‌های مردم شریک می‌دانیم و بر همین اساس همه تلاش خود را برای خدمت به مردم متدین این دیار بکار خواهیم گرفت.
وی با بیان اینکه امروز استکبار جهانی با اعمال تحریم‌های اقتصادی در صدد ضربه زدن به اراده مردم است گفت: بە فرمودە مقام معظم رهبری ۲۲ بهمن امسال باید متفاوت‌تر از هرسال برگزار شود تا سبب یاس دشمنان شود.
مرادنیا در ادامە سخنان خود بر گازرسانی بە ۲۰ روستای باقیماندە بخش کلاترزان تاکید کرد و گفت: علاوە بر گازرسانی باید تامین آب شرب بهداشتی و دفع فاضلاب روستاهای این بخش مورد توجه جدی واقع شود.
استاندار کردستان مطقه کلاترزان از توابع شهرستان سنندج را مستعد توسعه در بخش کشاورزی و گردشگری ذکر کرد و اظهار داشت: از محل اعتبارات استانی مبلغ ۲۵ میلیارد تومان یارانە سود تسهیلات بانکی بە بخش صنعت و کشاورزی برای طرح‌های در آستانە اتمام پرداخت می‌شود کە توصیە میکنم از این فرصت استفادە شود.
مرادنیا اضافه کرد: امسال ۱۷۴ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره اشتغال روستایی پرداخت شده و احتمال دارد فاز دوم آن نیز اجرا شود.
وی یادآوری کرد: جهت کاهش بیکاری در مناطق روستایی کشاورزان حتما از این تسهیلات استفادە کنند.

بازدید [ 17727 ]
برچسب ها